KİYÜ’DE GELENEKSEL CUMHURİYET KOŞUSU YAPILDI

KİYÜ’DE GELENEKSEL CUMHURİYET KOŞUSU YAPILDI

KİYÜ’DE GELENEKSEL CUMHURİYET KOŞUSU YAPILDI

1

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nde her yıl Cumhuriyet Bayramı sebebiyle gerçekleştirilen Cumhuriyet Koşusu’nun 8.’si yapıldı.

Rektörlük önünden start alan 3 km. uzunluğundaki Cumhuriyet Koşusu’na KİYÜ öğrencileri, Kilis ve ilçelerindeki liselerden öğrenciler ile çevre illerdeki üniversitelerden gelen öğrenciler katıldı. Etkinliğe Kilis eski valisi Yusuf Odabaş, KİYÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Remzi Arkaltı, üniversite yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Koşu sonunda bayanlarda GAZÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan Kübra Kahraman birinci olurken, KİYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Kübra Barak ikinci, KİYÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Zeynep Gülrençber de üçüncü oldu. Erkeklerde ise GAZÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan Emrah Ergül birinci, aynı bölümden Atakan Altınsoy ikinci, Kilis Musabeyli Çok Programlı Lisesi’ndenYunus Yılmaz da üçüncü oldu.

  1. Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren sporculara çeyrek altın ve madalyaları Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Remzi Arkaltı tarafından verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.