Köksal; Geleceğin Mesleklerini Öğrencilere Anlattı

Köksal; Geleceğin Mesleklerini Öğrencilere Anlattı

Çalışma ve İş Kurumu Kilis il Müdürü Nurettin Köksal Okullarında son sınıf öğrencilerini ziyaret ederek geleceğin Meslekleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Geçtiğimiz günlerde önce Ekrem Çetin Kız İmam Hatip Lisesini ardından Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesini, 15 Temmuz Şehitler Lisesini, Nedim Ökmen Anadolu Lisesini, ziyaret eden Nurettin Köksal öğrencilere İŞKUR meslek seçimi kitabı ve Üniversiteye hazırlık kitapçığı dağıtarak geleceğin Mesleklerini öğrencilere anlattı.

Çeşitli Okullarda toplamda yaklaşık beş yüz  öğrenciye hitap eden Nurettin Köksal yaptığı konuşmada ise şu ifadelere yer verildi;

“ Öncelikle sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. Artık bilgiye ulaşmak internet aracılığı ile daha kolay ve hızlı. Gençlerimiz interneti bilinçli olarak kullanırlarsa bu öğrencilerimiz için daha faydalı ve verimli olacaktır. Mesela geleceğin meslekleri arasında en önemli meslek gurubu siber saldırılara karşı yazılım ve kodlama dediğimiz mesleğidir. Bu meslek gurubunda önümüzde ki yıllarda Türkiye olarak çok fazla eleman açığımız olan bir sektördür. O yüzden siz öğrenci kardeşlerimizden geleceğin meslek seçimlerinde meslekleri neler diye soruyorsanız ben size en başta bu mesleği söylerim. Tabi sizler mesleğinizi seçerken bilgi beceriniz nedir, kabiliyetiniz nedir diye sorgulamanız lazım. Yoksa Doktorlukta çok para var hukukta çok para var diye meslek seçerseniz o zaman kabiliyetinizi yeteneğinizi ortaya çıkaramazsınız.

Tabi mesleğinizi seçerken o mesleği icra ederken dikkat edeceğiniz hususlardan bir tanesi de iyi insan olmaktır. İyi insan nasıl olunur. Bunu tabi söylememiz lazım. İyi insan merhametli dürüst Çalışkan derdi olan saygılı empati yapabilen yardımsever çözüm odaklı çalışan kişidir. Hz peygamberimizin dediği gibi İyi insan insana ve insanlığa faydası olan insandır. Hepimizin insanlığa ve insanlara hizmet etmesi gerekir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İşkur KİLİS

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.