KOSGEB MÜDÜRÜNDEN KURUMLARA ZİYARET

KOSGEB MÜDÜRÜNDEN KURUMLARA ZİYARET

KOSGEB MÜDÜRÜNDEN KURUMLARA ZİYARET

Kilis KOSGEB Müdürü Murat Küçükoğlu KOBİ haftası nedeniyle KOSGEB çalışmaları hakkında kurum amirlerini ve belediye başkanlarını ziyaret etti.

KOSGEB Müdürü Murat Küçükoğlu Avrupa KOBİ haftası nedeniyle KOSGEB çalışmaları ile ilgili olarak, Vali Yardımcısı Bayram Türker’i, Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’yı, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Mustafa Doğan Karacoşkun’u, Polateli Belediye Başkanı Hakkı Çelik’i, Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek’i, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Erdal Öndeş’i ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Sevengül’ü ziyaret ederek bilgi verdi. 

Küçükoğlu yaptığı açıklamada; KOBİ’lerin ülke ekonomisindeki önemini belirterek ilimizde 2012-2016 yıllarında 54 işletme girişimcilik desteğinden yararlanarak işletme sahibi olurken, 2017 yılında ise bu sayı 75 işletmenin faaliyete geçmesiyle toplam 129 işletmeye ulaşmıştır. Aralık ayı içerisinde de yaklaşık 35 işletmenin daha faaliyete geçeceğini söyleyen Küçükoğlu; Faaliyete geçen bu işletmelerin ekonomimize önemli katkılarının yanında istihdamıda arttırdığını söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.