MARKETLERDE YERLİ MALI SATILSIN

MARKETLERDE YERLİ MALI SATILSIN

MARKETLERDE YERLİ MALI SATILSIN

İlimizde son yıllarda büyük marketlerin Şubeleri  açıldı. Bu Şubelerde ilimizde üretilen ürünlerinde  satılmasını istiyoruz.

Bu Şubeler önceleri birkaç tane iken son zamanlarda her mahalleye bir şube şekline dönüştü. Marketlerin Şubelerinin çoğalması esnafımızın işlerini kırmaya başladı. Esnaf  bunlarla rekabet edemedi. Bazı esnaflarımız borç- harç direnmeye çalışırken bir çok esnaf iflastan kurtulamadı. Bizim esnafımızın bu marketlerle rekabet gücü yoktur. En azından bu marketlerde İlimizde üretilen ürünlerimiz satılsın. Bu marketlere bizlerde zaman zaman gidiyoruz. Markette Zeytinyağımızı göremiyoruz. Bizim Zeytinyağımız sizlerin de bildiği gibi en kaliteli zeytinyağıdır. Dünyaya ihracatını yaptığımız zeytinyağımızı bu marketlerde göremiyoruz. Mesela en kaliteli Helva`yı ilimizde üretiyoruz. Bunun yanında bizim pekmezimizin kalitesinde pekmez hiçbir yerde üretilemiyor. Bunun kalitesini sadece yiyenler biliyor. Bizler bu pekmezi sofralarımızdan eksik etmiyoruz. İlimizde Köy Tavuğu ve Gezen Tavuk Yumurtası üretimi yapılmaktadır.  Mesala asırlardır ilimizde sabun üretimi yapılır. Zeytinyağlı Kilis sabunu dünyada adını duyurmuştur. ilimizde bulunan BİM, ŞOK ve A101`e ait şubelere ait reyonlarda  ilimizde yetiştirilen veya üretilen ürünlerinde bulunmasını istiyoruz.

Bu ürünlerimizin yanı sıra bu marketlerde sebze ve meyvelerimizde bulunmalıdır. İlimiz ekonomisi açısından bu konu mutlaka değerlendirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.