M.Hakan Öztürk
M.Hakan Öztürk
ozturkhakanm@gmail.com
Memleket Meselesi
 • 0
 • 691
 • 12 Nisan 2018 Perşembe
 • +
 • -

Geçtiğimiz hafta sonu Meslek Komiteleri seçimini yapan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası bu hafta sonu Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulunu belirleyecek.

Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu belirlendikten sonra 28 Meclis Üyesinin tamamı “Beyaz-Mavi-Yeşil” listeyi bir kenara bırakarak kazananın Kilis olması için çaba sarf etmelidir.

Geçtiğimiz haftalarda ki yazımda bahsettiğim gibi zor bir süreçten geçen İlimizde Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) önümüzdeki 4 yıl boyunca şehrin lokomotifi olmak zorunda.

Temcit pilavı gibi sürekli tekrarladığım Kilis Organize Sanayi Bölgesi ve kuruluşu devam eden Kilis Polateli Şahinbey Tekstil Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyetinde yer alarak Kilis ekonomisinin 4 yılına damga vuracak olan Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nın memlekete ekonomik katkı sağlayacak projeler üretme zorunluluğunda olması önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu seçimlerinin kazananı kaybedeni olmamalı. Meclis üyeleri hep birlikte devraldıkları bayrağı daha ileriye taşımalı ve Kilis için birlik olmalıdırlar.

Seçimin kazananı KİLİS olmalı.

Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu seçimlerinde adaylara başarılar dilerim.

Teşekkürler

Fırat Kalkanı ve sonrasında başlayan Afrin Operasyonu ile İlimiz de görev yapmak üzere gönüllü veya görevlendirme ile gelen AFAD personellerine, Emniyet mensuplarına, TSK mensuplarına ve Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Oktay BURMA (Kalp-Damar Cerrahisi), Doç. Dr. Oktay KARABULUT (Genel Cerrahi), Yrd. Doç. Dr. Murat GÜRGER (Ortopedi) ve Yrd. Doç. Dr. Sait ÖZTÜRK (Beyin Cerrahisi) özelinde tüm sağlık camiasına, desteklerini esirgemeyen tüm STK ve Belediyelere teşekkürler.

Milli Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığının web sitesinde yayımladığı kısa adı LGS olan “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Başvuru Ve Uygulama Kılavuzuna” göre merkezî sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları (Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumları) açıklandı. Diğer bir deyişle İlimizde bulunan Nitelikli Liseler;

 1. Ekrem Çetin Kız Anadolu İmam
 2. Hatip Lisesi                                                       Yerleştirme şekli         Merkezî / Yerel
 3. Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesi                 Yerleştirme şekli         Merkezî / Yerel
 4. Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi       Yerleştirme şekli         Merkezî / Yerel
 5. Kilis Mehmet Zelzele Fen Lisesi                   Yerleştirme şekli         Merkezî
 6. Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal
 7. Bilimler Lisesi                                                Yerleştirme şekli         Merkezî

Eğitim seviyesinde küçümsenemeyecek başarılara imza atan düz liselerimizden binlerce akademisyen yetişmiş olmasına rağmen son zamanlarda Anadolu Lisesi formatında olan bu liselerin neden merkezî yerleştirmeden öğrenci alamadığı masaya yatırılması gereken bir konu olarak önümüzde durmaktadır.

Günün Sözü

Yalanlamak ve reddetmek için okuma, inanmak ve her şeyi kabul etmek için de okuma, tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.

Francis Bacon

Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.