MHP İL BAŞKANI MISIRLIGİL “KİLİS CANLI HAYVAN PAZARI İÇLER ACISI”

MHP İL BAŞKANI MISIRLIGİL “KİLİS CANLI HAYVAN PAZARI İÇLER ACISI”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis İl Başkanı Hasan Mısırlıgil Yönetim Kurulu üyeleri ile beraber geçtiğimiz günler içerisinde Kilis Belediyesine ait canlı hayvan pazarını ziyaret etti.

Burada esnaflar ile görüşen Hasan Mısırlıgil bir yığın sorun yumağının esnafları perişan ettiğini dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kilis il Başkanı Hasan Mısırlıgil yaptığı açıklamada;

” Kilis’imizin canlı hayvan pazarındayız. Esnaf kardeşlerimizin sıkıntılarını dinliyor, çözüm üretmek için Bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Pazar fiyatından, nakliye piyasasına; mezbaha neden, ahır problemine hemşerilerimizin dertlerine çözüm sunmaya çalıştık.

Tabi Canlı hayvan pazarında Alanın küçük olmasından dolayı fiziki şartların yetersiz olduğuna şahitlik ettik. Ciddi anlamda su ve elektrik sıkıntısı yine Canlı hayvan pazarında mevcut. Ahır sıkıntısı ise bu sıkıntıların üzerine tuz biber ekiliyor. Adaklık kesim yerinin olmaması, Lokanta Cafeterya tarzı bir işletme burada esnaflarımızın ve insanlarımızın büyük ihtiyacı. Yine alış veriş sonrasında resmi bir işlem yapılamamış olması ile beraber Canlı hayvan pazarına ulaşım ise baya ciddi bir sorun teşkil ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak dün söylediğimiz gibi ülkemizin milletimizin ve serhat ilimiz Kilis’imizin sorunlarını bildiğimizi bu sorunları yakından takip ettiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.