Milletvekili Dülger “Biz Milletimize Hizmet Yaparız Onlar Konuşur”

Milletvekili Dülger “Biz Milletimize Hizmet Yaparız Onlar Konuşur”

AK Parti Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger Meclis de görüşmelerini yaptıkları ve çıkaracakları kanun ile çok büyük hizmetlerin altına imza atacaklarını dile getirdi.
AK Parti Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Görüşmeye başladığımız Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısının Kapsamında;
Kamu Alacaklarına Yeniden Yapılandırma
Emeklilere Dini Bayramlarda 1000’er Lira Bayram İkramiyesi
65 Yaş Aylığı 266 Liradan 500 Liraya Çıkarılıyor.
Genç Bağ-Kur’lu Girişimcilere Bağ-Kur Prim Teşviki
Emekli Esnafın Sosyal Güvenlik Destek Primi Borçları Siliniyor
Bağ-Kur Borçlu Sürelerinin Dondurulması İmkânı
GSS Borçlarının Yapılandırılması ve Gelir Testine Girme İmkânı
Üniversite Öğrencilerine Yeni Fırsat
Çiftçilere Ecrimisil Ödeyerek Kullandıkları Hazineye Ait Taşınmazları Uygun Fiyatla Doğrudan Kiralama ve Satın Alma Hakkı
İmar Barışı
İstanbul-Sultanbeyli’de Bulunan Belediye Mülkiyetindeki Taşınmazların Hak Sahiplerine Doğrudan Satışı gibi yenilikler bulunmaktadır.
Vatandaşlarımızın; Vergi ve Vergi Cezaları, Sosyal Güvenlik Primleri, Gümrük Vergileri, İdari Para cezaları (Trafik Para Cezası gb) Belediyeler ve Büyükşehir belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdarelerinin ( Su, atık su gb) Öğrenim Katkı Kredisi ve Öğrenim Kredisi Borçları; Maliye Bakanlığına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, Sosyal Güvenlik Kurumuna, İl özel idarelerine, Belediyelere, Yatırım İzleme Koordinasyon, Başkanlıklarına olan borçları kanun kapsamında yapılandırılarak ödeme kolaylığı sağlanacaktır. Ayrıca; Tüm SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1.000’er Lira bayram ikramiyesi ödenecek ve 2022 sayılı Kanun kapsamında 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz vatandaşların aylıkları 266 liradan 500 liraya çıkarılıyor. Vatandaşlarımızın ve Kilisli hemşerilerimin yaşamını kolaylaştıracak, yükünü azaltacak bu kanun şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyor. Emeği olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere Bakanlarımıza değerli hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.