MÜSİAD`dan Afrin`in Hatay`a Verilmesine Tepki

MÜSİAD`dan Afrin`in Hatay`a Verilmesine Tepki

MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları) Kilis il Başkanı Harun Reşit Badem Afrin Kilis`e verilmeliydi, Kilis bunu hak etti.

Geçtiğimiz günler içerisinde Sağlık Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda Suriye’de yürütülecek Sağlık hizmetleri için Gaziantep’in ve Hatay illerinin gerçekleştirecek olmasından dolayı üzüntülerini dile getirdi.

Suriye’de savaşın acı bilançosunu Kilis çekti. 27 tane sivil insanımız Kilis’imize yapılan saldırılarda can verdi. İşlerimiz bozuldu. Esnaflarımız siftahsız kepenk kapattı. Şimdi ise acı bilançoyu çeken Kilise ödül yerine adeta ceza veriliyor. Kilis Müsiad olarak bu konuda itirazımızın olduğunu dile getirmek istiyorum. Yanlıştan hemen dönülmeli ve Kilis Sağlık alanında Suriye de yapılacak hizmetlere dahil edilmelidir dedi.

Kilis Müsiad Başkanı Badem yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“ Sağlık Bakanlığının 01.11.2017 tarih ve 2042 sayılı oluru ile Suriye’de yürütülecek sağlık hizmetlerinin belirlenmesi, gerçekleştirilmesi, yapılan faaliyetlerin takibi ve raporlanması Gaziantep ve Hatay Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.

Bugüne kadar hiçbir terör eylemine destek vermemiş, aksine milli mücadele ruhuyla her zaman devletinin yanında ve devletinin emrinde olmuş, sınır şehri olmasından dolayı sınır ötesinden yapılan saldırılara maruz kalan Aziz Şehrimiz Kilis’e yapılan bu saldırılar sonucunda 27 sivil vatandaşımız şehit olmuş, doksan küsur vatandaşımız yaralanmış, onlarca bina yıkılmıştır. Sınır ötesinde DEAŞ ve YPG/PKK tarafından ilimize yapılan bu saldırılar ekonomimize de çok büyük zararlar vermiştir. Geçim sıkıntısı yaşayan birçok esnafımız ya iflas etmiş yada göç etmek zorunda kalmıştır. Çoğu esnafımızın siftahsız iş yerini kapattığı şu günlerde Kilis’imizin bu projenin dışında tutulması bizleri üzmüştür.

Suriye’ye yapılacak olan her türlü projenin kontrolünün takibinin Kilis üzerinden yapılması vatandaşımıza moral, esnafımıza umut vereceğini düşünüyor ve yetkililerimizi bu konuda gerekeni yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Afrin KİLİS MÜSİAD

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.