NERESİNDEN TUTARSAN TUT ELİNDE KALIYOR

NERESİNDEN TUTARSAN TUT ELİNDE KALIYOR

NERESİNDEN TUTARSAN TUT ELİNDE KALIYOR

İlimizde sözde 2. İmam Hatip Ortaokulu açıldı. Türkiye genelinde 4+4+4 sistemine geçilmesinden sonra ilimizde İmam Hatip Ortaokulu açılmıştı. Okula idareci, öğretmen ve Bina bulunamadığı için çocuklar rezil , velilerde çocuklarını gönderdiği için pişman olmuşlardı. Bu okula gönderenlerde pişman olacakmış gibi görünüyor.

OKUL VAR HOCA YOK

Bilindiği gibi Türkiye genelinde Proje İmam Hatip Ortaokulları açıldı. Birçok ilde bu okullara talep çok olduğu için sınavla öğrenci alımı yapıldı. İlimizdede bu okul açıldı. Bu okula Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Mustafa Karakuş Kurucu Okul Müdürü ve Muzaffer Şıkoğlu da Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildiler. Geçtiğimiz gün Bizim Çocuğu bu okula yazdırmak için çocukla birlikte gittik. Kayıtlar alınıyor ama Okul hala hazır değil ve Eğitim – Öğretime başlamamış. Çünkü hala okula bir tane öğretmen ataması veya görevlendirimesi yapılmamış. Aldığımız bilgiye göre;  diğer illerde okul idaresi istediği öğretmeni bu okula alabiliyormuş.

MÜFTÜ BEY NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR

Türkiye genelinde Proje İmam Hatip Ortaokullarının açılma nedeni çocuklar hem okulda okuyacak hemde Kur`an-ı Kerim Hafızlığına çalışacaklar. İlimizde FETÖ den alınan 2 bina bu okul için tahsis edildi. Binanın biri Okul Yapılırken Diğeride yurt yapıldı. Kilis Müftülüğünün idaresinde bulunan Yatılı Bölge Kur`an Kursuna kayıt yaptıran öğrenciler buraya yönlendirilecekti. Kilis Müftüsü bu işe karşı çıkıyor ve eski düzen devam etmeye çalışıyor.

KANUNA AYKIRI

Kilis Müftülüğü bünyesinde yıllardır hizmet veren  Yatılı Bölge Kur`an Kursunda kanunsuz bir şekilde 10 ile 18 yaşında çocuklar aynı binada eğitim görüyor ve aynı binada yatıyorlar. Bu uygulama kesinlikle doğru değil ve bir an önce kaldırılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.