NEŞET EFENDİ KONAĞI NE OLDU ?

NEŞET EFENDİ KONAĞI NE OLDU ?

NEŞET EFENDİ KONAĞI NE OLDU ?
HASTANE İNŞAATI NE DURUMDA ?
6. BÖLGEDE MİYİZ, DEĞİL MİYİZ ?
İYİ Parti Kilis il Başkanı Ağa Gündoğmuş ise yaptığı açıklamada; Kilis’te Millet ittifakı olarak CHP Kilis il Başkanımız ve Belediye meclis üyelerimiz ile Kilis’te son günlerde çok konuşulan konular ile ilgili dün kendisinden randevu istedik ve randevumuzu kabul etti. Bugün kendisi ile görüştük. Öncelikle kendilerine hassas düşüncelerinden teşekkür ediyorum. Şunları gündeme getirdik görüşmemiz sırasında.
NEŞET EFENDİ KONAĞI NE OLDU ?
Sosyal Medya hesaplarından bulunan ve herkesin konuştuğu Neşet Efendi Konağının TÜGVA ya verilmesine, kendisine sorduğumuzda Sayın Valimiz, Kamu yararına faaliyet gösteren bir dernek olduğu için Milli Emlak tarafından bedelsiz olarak, kira bedeli yok TÜGVA ya verilmiş. Bizlerde kendisine keşke bunu Kilis’te Fakir zengin demeden Herkesin okuduğu İstanbul- Kilis Vakfına vereydiniz. Kızılay’a vereydiniz. Türk Hava Kurumuna verilseydi dediğimizde Kilis Valimiz bizlere bakın arkadaşlar burası çok önemli “Milli Emlak” tarafından TÜGVA ya verildiğini beyan etti. Malum biliyorsunuz Neşet Efendi Konağı daha önce Müze idi. Burada ki Malzemelerin nereye gittiğini sorduğumuzda, buna kesin bir cevap bulamadığımızı Kilis Valimize dile getirdik.
HASTANE İNŞAATI NE DURUMDA ?
İkinci bir konu ise Kilis’te Leyla ile Mecnunun hikayesine dönen yeni yapılacak hastanenin yapılıp yapılmayacağını? Ne zaman biteceğini dile getirdiğimizde, Zaten şunu Kilis halkı bilsin ki bu Hastaneyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapmıyor. Sayın Valimizin de bizlere söylediği gibi Fransız bir firma tarafından yapılıyor. Orda incelemelerin yapıldığını bitim sürecinin olduğunu ama şu anda ne zaman biteceği hakkında net bilgi verilmedi.
6. BÖLGEDE MİYİZ, DEĞİL MİYİZ ?
Arkadaşlar; diğer bir konu ise, benim için çok önemli bir konu olan Kilis Organize Sanayi Bölgesi başkanımız Sayın Mahir Can Ticaret odasında yapılan toplantıda, Kilisin 6. Bölgede olmadığını, Kilisin 6. Bölge nimetlerinden faydalanmadığını söyledi. Ama diğer taraftan bakıyorum 2016 yılında dönemin Başbakanı Binali Yıldırım Kilis’e geldiğinde Kilis’in 6. Bölgeden faydalanacağını söyledi. Diğer taraftan bakıyorum Sayın Valim, Belediye Başkanım, Milletvekilim Ankara’ya Ticaret Bakanlığına gittiğinde oradan medya aracılığı ile Kilis 6. Bölgeye alınıyor denildi. Biz Sayın Valimize 6. Bölgede miyiz, değil miyiz konusunda sorduğumuzda 6. Bölgede olduğumuzu ancak faydalanma konusunda yatırımcının Şırnak`ta ki, Hakkari’de ki esnafın faydalandığını ancak burada esnafın yerel yönetimden kaynaklanan sıkıntı olduğunu bunun da Ankara’dan bir ekip gelerek gidereceğini eksiklerimizin olacağını söyledi. Organize Sanayi Bölgesini çok önemsiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.