M.Hakan Öztürk
M.Hakan  Öztürk
ozturkhakanm@gmail.com
Oda Seçimleri
  • 0
  • 704
  • 30 Mart 2018 Cuma
  • +
  • -

İlimiz de bulunan iki büyük Odada seçim heyecanı yaşanmaktadır.

Kilis Esnaf Odaları Birliği (KESOB) ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO)

Kilis Esnaf Odaları Birliğini oluşturan 13 Oda bulunmaktadır. Bu 13 oda da seçim heyecanı hemen hemen bitti. 13 odadan 12 tanesi Başkanlarını seçti. 12 Oda da Başkan değişimi yaşanmadı mevcut Başkanlarla devam dedi.

Seçim heyecanı yaşayan son oda ise halen Kilis Esnaf Odaları Birliği Başkanı olan Ömer SEVENGÜL’ün Başkanı olduğu Kilis Fırıncılar Odası.

Yazıyı kaleme aldığım sıralarda gerçekleşen Kilis Fırıncılar Odası seçiminde Başkan Ömer SEVENGÜL güven tazeleyerek yeniden Başkan oldu. Kilis Esnaf Odaları Birliğini oluşturulan 13 Oda da mevcut Başkanlarla devam dedi.

Oda seçimlerinin bitiminden sonra 13 Oda yönetim kurulu Kilis Esnaf Odaları Birliği Başkanını seçecek. Birlik Başkanlığı seçiminde hangi Oda Başkanları aday olacak, yarış nasıl geçecek onu da zaman gösterecek.

***

Kilis Ticaret ve Sanayi Odasında 13 Meslek Komitesi bulunmaktadır. Bu 13 Komite de seçilecek 28 meclis üyesi kendi Başkanını seçecek.

Seçilecek Başkan ve Meclis Kilis ekonomisinin 4 yılına damga vuracak.

Üretim ve istihdam sağlayan iş insanlarının bu ekonomik kuruluşta başkan ve yönetime aday olmaları Kilis adına önemli bir kazanımdır.

7 Nisan’da yapılacak meclis seçiminde Başkan Mehmet Erdal ÖNDEŞ 2. dönemine hazırlanıyor. Diğer Başkan adayı ise genç iş insanlarından Hacı Mustafa CELKANLI.

Kilis’ ten ekmek yiyen, Kilis ekonomisine katkı sağlayan iş insanlarının ekonomik sorunları çözme iddiasıyla yola çıkması takdir edilecek bir davranıştır.

***

Bu iki seçimde Kilis için çok önemli.

Kilis Esnaf Odaları Birliği ve Kilis Ticaret Odamız da kim seçilirse seçilsin 4 yıl boyunca Kilis’ in lokomotifi olmak zorunda.

Seçilen Başkanların, şehrin dinamiklerini hayata geçirerek Kilis’in düzlüğe çıkması için çok çalışmasına ihtiyaç vardır.

Memleketin hali ortada. Lütfen protokole gireyim, saygınlık, itibar kazanayım diye koltukları işgal etmeyin. İsmi geçen kişileri bu olumsuzlukla itham etmek değil amacım. Kilis olarak yaşadığımız ekonomik anlamdaki sıkıntıların giderilmesinde masumane bir uyarı.

Kilis’ in Türkiye de söz sahibi olacak ekonomik işletmelere, ihracata, üretime, istihdama her zamankinden daha çok ihtiyacı var.

Özellikle Kilis Ticaret ve Sanayi Odamıza seçilen Başkan ve ekibinin Kilis Organize Sanayi Bölgesi ve kuruluşu devam eden Kilis Polateli Şahinbey Tekstil Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyetinde yer alarak 4 yılına damga vuracak olmasıdır. Bu OSB’ lerin memlekete ekonomik katkılarıyla ilgili güzel projeler üretilmesi gerekir.

Çünkü Kilis’ te gençler işsiz..

Bütün adaylara başarılar diliyorum. Çıktığınız yol Kilis adına, ekonomi adına, gençler adına hayırlı olsun.

Günün Sözü

Umudu olmayanın atı koşmaz.  Kafkas Atasözü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.