Önce DAEŞ, Sonra PYD, En Son Dolu Vurdu

Önce DAEŞ, Sonra PYD, En Son Dolu Vurdu

Kilis`e 2016 yılında DAEŞ tarafından füzeler atıldı, Gaziantep ve Şanlıurfa ya sahip çıkıldı. 2017 yılında PYD tarafından füzeler atıldı bu defada Hatay ve Gaziantep`e sahip çıkıldı. Şimdi ise sel ve dolu felaketi ile yaralandık. Vatandaşlarımız, bizi yöneten kişiler acaba şimdide hangi memleketimize sahip çıkacaklar.

Kilis`e önceki gün yağan şiddetli yağan yağmur ve dolunun verdiği hasar gün ağarınca meydana çıktı. Yaklaşık olarak Kilis Merkez ve Polateli ilçesi `ine bağlı 30 köyde çok büyük hasarlar meydana geldi. Yaşanan felaketin ardından dün gittiğimiz köylerde çok büyük hasarlar oluşmuştu. Köylülerin tek tesellisi ise herhangi bir can kaybının yaşamamasıydı. Yaklaşık olarak 30 köyde tarım diye bir şeyin kalmadığını gördük. Özellikle köylerde buğday, arpa, mercimek, nohut, fıstık, badem, zeytin, soğan, bağ gibi ekili alanlarda hiç bir şey sağlam kalmamış durumda.

Bu Defa Kimlere Sahip Çıkılacak

18 Ocak’ta başlayıp, son olarak 2 Ekim’de terör örgütü DEAŞ’ın kontrol altındaki alanlardan Kilis’e toplamda 95 roket saldırısı yapıldı. Bu saldırılarda 25 kişi hayatını kaybetti. Biri polis memuru olmak üzere, 13′ü Türk vatandaşı, 11′i de Suriye uyruklu 109 kişi yaralandı bizler yine de yılmadık.

“Zeytin Dalı” Operasyonu başladığından bu yana ise 34 roket atıldı. Bu roketlerden1’i Suriye vatandaşı olmak üzere 2 kişi hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı yine de yılmadık.

Önceki gün ise Dolu ve sel ile vurulduk köylülerimizin 1 yıllık emekleri heba olup gitti. Fırat Kalkanı Kilis üzerinden yapıldı, Kilislilere bir şey düşmedi.  Zeytindalı operasyonu Kilis üzerinden başlatıldı yine Kilislilere bir şey düşmedi. En sonun dada Mevla’mız siz hiç bir şeyi hak etmiyorsunuz dedi birde dolu ve sel ile vurdu. Galiba gerçekten sahipsiz bir memlekette yaşıyoruz bizlere sahip çıkacak kimse kalmamış durumda. Acaba bizlerde mi bir şeyler var onu da anlamış değiliz.

Şimdi soruyoruz Kilis bu kadar badireler atlatmış iken bizi yöneten kişiler acaba Kilis’imizi ayağa kaldırmak için ne yaptılar?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.