Öztürk`ten 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Öztürk`ten 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Anadolu Sevdalıları Derneği Başkanı M. Hakan Öztürk`ten 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “başöğretmen” sıfatını alması dolayısıyla 1981’den beri 24 Kasım’ın “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Öğrencilerine  vatan sevgisini, doğruyu ve diğer önemli değerleri öğreten öğretmenlerdir. Dolayısıyla toplumumuzdaki  her birey onların eseridir. Öğretmenlerin  öğrencilerine genel bilgi ve kültürün yanında  ahlaki değerleri de  öğretmeleri  sevgi, hoşgörüyü aşılamaları önemlerini bir kat daha arttırmaktadır. Bireylerin kişiliklerinin gelişmesinde,  sosyal  kişiler haline gelmesinde öğretmenlerimizin  emeğinin rolü çok büyüktür.

Elbette öğretmenlerimizin değerini ve önemini yalnızca bir günle sınırlamak mümkün değildir, doğru da olmayacaktır. Onların fedakâr ve özverili çalışmalarını, milletimizin gelişmesi ve aydınlanması amacıyla gösterdikleri eşsiz çabayı her fırsatta takdir etmek ve haklarını teslim etmek hepimize düşen en temel sorumluluklardan birisi olmalıdır. Geleceğimizin güvenceleri olan çocuklarımızı hayata hazırlayan, bilgiyle tanıştıran ve onlara irfan kazandıran öğretmenlerimizin bizim için önemi çok büyüktür.

Bir milletin yükselişi ancak; eğitimli ve kültürlü fertlerin yetişmeleriyle mümkündür. Fertlerin yetişmelerinde de en büyük sorumluluk aile ve öğretmenlere aittir.

Eli öpülesi bütün öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının öğretmenler gününü kutlar, başta Şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere, ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, emekli öğretmenlerimize sağlık içerisinde bir ömür dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.