Parker ” Basın Her Zaman Özgür Olmalıdır”

Parker ” Basın Her Zaman Özgür Olmalıdır”

3 Mayıs Basın Özgürlüğü günü dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kilis il Başkanı Mehmet Akif Parker yaptığı açıklamada “Basın her zaman özgür bir şekilde malumu ilan etmek durumunda olmalıdır” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kilis il Başkanı Mehmet Akif Parker yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
” Ülkemizde ve İlimizde çalışan basın mensuplarının 3 Mayıs Basın Özgürlüğü gününü kutlar, Saygılar sunarım.
AKP 16 yıldan beri Ülkemizi tek başına yönetmektedir. Bu geçen 16 yıllık sürede, AKP’nin ve hükümetinin basın karnesini incelemek gerekir.
Tutuklu gazeteci sayısı; 148 ile Türkiye dünyada ilk 5’te.
RSF basın özgürlüğü endeksi; 180 ülke arasında 157. ülkeyiz. 12 yılda 58 basamak geriledik.
Freedom Hause; 198 ülke arasında 163. ülkedeyiz. Basın özgürlüğü Freedom House’a göre Türkiye 2009’dan beri her yıl aralıksız gerileyerek 50 puandan 76 puana düştü.
2700 gazeteci işsiz kaldı.
54 gazetecinin malına el konuldu.
Çok sayıda gazetecinin pasaportuna el kondu, sarı basın kartı iptal edildi.
Bunlar yetmedi, İktidar tek adam yönetiminde, havuz medyası ile yetinmedi, Medya kuruluşlarına baskı ile yandaşlarına satın aldırdı. Parasını Bankasından 10 yıl vade de ile karşıladı.
Özetle Türkiye bir gazeteci hapishanesi ve ifade özgürlüğü susturulmuş durumda. Özgürlük sadece AKP övgüsüne yani yandaşa.
24 Haziran’da halkımız ifade ve basın özgürlüğünden, haber alma hürriyetinden özgürlükten ve bağımsızlık tan yargıdan yana oy kullanacaktır.
CHP iktidarında basın ve ifade özgürlüğü herkes için hakim olacaktır. Türkiye’nin baskıcı görüntüsü son bulacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.