PTT 176. YILINDA GURURLA HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

PTT 176. YILINDA GURURLA HİZMETİNE DEVAM EDİYOR

img_0196PTT 176. YILINDA GURURLA HİZMETİNE DEVAM EDİYOR            

23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti olarak kurulan Şirketimiz, Bu gün Potsa ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) olarak 176 Yıldır Halkımıza kesintisiz hizmet vermenin, gururunu yaşamaktayız.

İnsanoğlu İlk çağlardan bu yana Haberleşmeye ihtiyaç duymuş, Ateş yakma, Duman çıkarma, Bazı Ses ve İşaretlerle, Güvercinlerle haberleşmelerini Sağlamışlardır.

Şimdi ise Teknolojinin en son icatları olan Bilgisayarlar üzerinden İnternetle, E-Telgrafla Faksla, Cep telefonları ile haberleşme ihtiyaçlarını gidermektedirler.

Önceleri Posta taşımacılığı Atlı Kervanlarla yapılırken,

Günümüzde, Motorlu Taşıtlar, Uçaklar ve Gemiler ile hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

PTT Başmüdür V. Sadık Duran

“Haberleşmenin Mektup aracılığı ile yapılmasının ayrı bir Manevi yönden değeri vardır.

Hatta PTT Genel Müdürlüğümüz Mektup yazma hevesini Türk Gençliğine Kazandırmak için, zaman zaman ‘Uluslar arası Mektup Yazma Yarışması’ düzenlemektedir.

Kurum ve Kuruluşlar ile Özel Şahıslar Kendi ad ve Amblemlerine göre Kişisel Pul Bastırabilmekte ve Mektuplarını bu Pulları kullanarak da gönderebilmekteler.

            PTT A.Ş.  olarak 200 civarında çeşitli konularda Hizmet vermekteyiz.

Başta, Posta Hizmetleri olmak üzere, APS-Kurye, Kargo, E-Telgraf, Faks, Kişisel Pul Basımı, Yurtiçi Online olarak Posta ve Çek Havale işlemleri, Yurtdışı havale ile Western Unıon Havale işlemleri, Telefon Tahsilât, GSM Tahsilâtları, Tedaş Tahsilâtları, Su Tahsilâtları, Yaklaşık Tüm Bankaların Kredi Kart tahsilâtları, Bireysel Kredi Tahsilâtları yapılmakta, Telefon arama Kart satışları, Sigorta işlemleri, KEP (Kayıtlı Elektronik Posta), E- İmza, E-Ticaret, PTT AVM, vs.

Birçok konuda hizmetimiz bulunmaktadır.

Son zamanlarda PTT Kargo Taşımacılığında Büyük atak yaparak, Uluslar arası Kargo Taşımacılığında, Özel Kargo Firmaları ve ile yarışmaktadır.

Kilis PTT Başmüdürlüğü olarak Halkımıza ve Nüfusumuzdan Çok Suriyeli Mültecilerimize, Kurumumuzla ilgili olarak Sınırsız Hizmet vermekteyiz.

Güler Yüzlü Personelimizle, tüm Kilislilerin Hizmetlerimizden yararlanmalarını istiyoruz.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.