REKTÖR KARACOŞKUN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARACOŞKUN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARACOŞKUN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLADI

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun 10 ocak gazeteciler günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Rektör Karacoşkun, Gazeteciler ve gazetecilik mesleği, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla demokratik kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Yaptıkları çalışmalar ve ürettikleri bilgi birikimi ile sosyal hayatımıza önemli katkılar sunan gazetecilerimizin değeri, gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır.

Gazetecilik, yayınladığı haberlerle farklı görüşten insanların sesi olan, basın dünyamızda “çok sesliliği” sağlayan, kamuoyu oluşturan ve yönlendiren, bunu yaparken de sorumluluk prensibi ile hareket etmek durumunda olan bir meslektir. İnsanların doğru ve tarafsız şekilde aydınlanmasını, olaylardan haberdar olmasını sağlayan gazetecilerimizdir.

Olumsuz şartlarda büyük özveriyle çalışarak, onurlu ve yorucu bir mesleği icra eden gazetecilerimizin ve basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, gazetecilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.