Rektör Karacoşkun’dan Zeytin Dalı Dergisine Ziyaret

Rektör Karacoşkun’dan Zeytin Dalı Dergisine Ziyaret

Rektör Karacoşkun’dan Zeytin Dalı Dergisine Ziyaret

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis’te yayın yapmakta olan kültür ve edebiyat dergisi Zeytin Dalı Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Kilis Kültür Derneği Kilis Şubesi Başkanı Muhlis Salihoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette RektörKaracoşkun’a Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yıldırım eşlik ederken, dernek yönetim kurulu üyesi Av. Mecitİbanoğlu ve dergi yazarı Ökkeş Mısırlı da sohbete eşlik ettiler.

Kilis özelinde yerel kültür, edebiyat, şiir gibi bir çok konunun sohbet konusu olduğu ziyarette Rektör Karacoşkun; “Kilis’in özgün kültürüne, edebiyatına ve geleneklerine 24 yıldan bu yana ışık tutan, Kilis ile ilgili tez ve kültür araştırmalarında ilk başvurulan kaynaklardan biri olan, yayınlarını merakla takip ettiğimiz, adeta Kilis’in hafızası olan Zeytin Dalı Dergisi, yaptığı özverili çalışmalarla takdiri hak eden ve destek verilmesi gereken bir yayın organıdır. Bu bağlamda Muhlis Salihoğlu’nun şahsında Zeytin Dalı’nın yazarlarına, çalışanlarına başarılar diliyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a nazik ziyareti, yüreklendirici ve destek veren sözlerinden dolayı teşekkür eden Muhlis Salihoğlu, Rektör Karacoşkun yönetimindeki Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin akademik ve sosyal anlamda, yerel kültüre ve kültür değerlerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.