SEBZE ÜRETİCİLERİNE ÇAPA MAKİNESİ DAĞITILDI

SEBZE ÜRETİCİLERİNE ÇAPA MAKİNESİ DAĞITILDI

SEBZE ÜRETİCİLERİNE ÇAPA MAKİNESİ DAĞITILDI

Kilis İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan proje ile Kilis Valisi Dr. Mehmet   Tekinarslan tarafından sebze üreticileri birliği üyelerine çapa makinesi dağıtıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım törenine Vali Dr. Mehmet   Tekinarslan,   Kilis milletvekilleri Reşit Polat ve Mustafa Hilmi Dülger, Belediye Başkanı Hasan Kara,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Erdal Öndeş il genel meclis başkanı Metin Karakuş ve çiftçiler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, GAP Mekanik ve Teknik Destek Projesi kapsamında Kilis İli Sebze Üreticileri Birliği   50 çapa makinesi dağıtıldığını söyleyerek ilimizde tarım sektörünü daha iyi bir noktalara geldi dedi.  

Vali Dr. Mehmet   Tekinarslan, Çiftçilerimize yapılan destekler ile tarımsal ürünlerde de artış yaşanıyor. Çiftçilerimizin son teknolojik imkanlarla üretim yapması gelirlerine de attırıyor. Tarım tekniklerine göre üretim yapıldığı zaman üründen daha fazla verim alınıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül  Kadıoğlu’na başarılı çalışmalarından dolayı huzurunuzda teşekkür ediyorum.  Çiftçilimize üreticimize her türlü desteği veriyoruz. Bundan sonrada vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. yapılan konuşmalardan sonra çapa makinesiler çiftçiye dağıtımı gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.