ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE MAĞDUR ÇİFTÇİLERİMİZDE YARARLANACAK

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE MAĞDUR ÇİFTÇİLERİMİZDE YARARLANACAK

İŞKUR İl Müdürlüğü KİLİS il genelinde istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile imzalanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 3.250 kişiyi istihdam edecektir.
7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvurular alınmış olup, başvuran vatandaşlarımız arasında Noter Kurası Yöntemi ile belirlenecektir. Kura işlemi vatandaşlarımıza ve basınımıza açık bir şekilde gerçekleştirilecektir. Kura sonucu belirlenen kişiler 01 Haziran – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında 6 ay süre ile istihdam edileceklerdir. İstihdam edilen vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarında çevre temizliği, ağaçlandırma, çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarında görev alacaklardır.
Ayrıca bu program kapsamında; ilimizde 10 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen aşırı yağış nedeniyle zarar gören çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla söz konusu çiftçilerimiz arasında da Noter Kurası Yöntemiyle alım yapılacaktır.
Şehit ve Gazi ailelerimiz ile ilimize yönelik roketli saldırılardan zarar gören vatandaşlarımız da söz konusu program kapsamında istihdam edileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.