haber79@mynet.com
ŞİMDİDE “CUMA”MIZA GÖZ DİKTİLER
  • 0
  • 177
  • 12 Aralık 2019 Perşembe
  • +
  • -

Batılı emperyalistlerin ve Siyonist katillerin İslam’a yönelik saldırılarının hız kesmeden devam ettiğini defaatle söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Hatırlarsanız geçen hafta İslamın kırmızı çizgilerinden olan tesettür ve başörtüsünü kaleme almıştık. Bu haftada yine mühim bir konuyu hatırlatmak istiyorum.

 

Cuma günü ve Cuma gününün müslümanlar için ehemmiyeti..

 

Rabbimiz Cuma süresi 9.ayetinde bizlere

“Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığınız zaman, hemen Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın eğer bilmiş olsanız, elbette bu sizin için daha hayırlıdır.” diyor.

Rabbimiz Cuma günü namaz esnasında alışverişi haram kılıyor ve müslümanları kendisine ibadete çağırıyor ve Ümmet olarak görmek istediğimiz tablo ancak Cuma günlerinde oluşuyor. Camiler tıklım tıklım dolup taşıyor  Müslümanlar birlik ve beraberliklerini daha da perçinleştiriyor ve Cuma süresine müslümanlar kayıtsız kalmıyor.

 

Yalnız şunu da söylemeliyim ki sakın ha sakın sadece “CUMA” müslümanı olmayalım. Yani vakit namazlarımızı kılmayıp “Haftada bir Cuma yeterlidir.” düşüncesiyle hareket etmeyelim böyle düşünürsek Allah muhafaza sonumuz hüsran olur.

 

Üstad Mehmet Akif’e sormuşlar: Bu Millet ne zaman kurtulur? Üstad cevap vermiş: Cuma namazına gelen milletimiz Sabah namazına da geldiği vakit cevabını vermiş. Eğer kurtuluş istiyorsak İman kalesi ile kuşanıp beş vakit namazlarda camileri doldurup müslümanlar üzerinde kirli emelleri olanların kalplerine korku vermeliyiz. Bugün tamda söylemek istediğimiz budur çünkü İslam düşmanları Müslümanların herşeye rağmen bir araya gelebildiğini bir ve beraber olabileceklerini görüyorlar ve gördükçe de  kuduruyorlar. Kuduruyorlar kudurmasına ama boş da durmuyorlar.

 

Dikkat ederseniz son günlerde Tv ekranlarında boy boy “Kara Cuma”, “Efsane Cuma”, “Büyük Cuma” gibi kampanyalar yaparak insanları can damarlarından vuruyorlar. Tabi bunuda bilinçli ve sitematik şekilde yapıyorlar önce ekonomiye darbe vuruyorlar ardından indirim adıyla Cumamızı elimizden almaya çalışıyorlar. Bu kampanya niye diğer günlerde değilde İslamın mukaddes kabul ettiği bir günde Cuma gününde yapılıyor.

 

Söyleyecek çok şey var ama kısa ve öz olarak sadece şunu söylemek istiyorum.

 

“UYAN MÜSLÜMAN UYAN”

 

Selam ve dua ile..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.