Siyasi Parti İl Başkanları “Kilis İyi Yönetilemedi”

Siyasi Parti İl Başkanları “Kilis İyi Yönetilemedi”

Cumhuriyet Halk Partisi Kilis İl Başkanı M. Akif Parker,  İYİ Parti Kilis il Başkanı Muhammed Balcı ve Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı İbrahim Öziş ortak basın açıklaması yaptı.
İYİ Parti Kilis il Başkanlığında gerçekleştirilen ortak basın açıklamasın da İl Başkanları birer açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il Başkanı M. Akif Parker yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu Sayın Meral Akşener Hanım efendiyi ziyaret ettiler.  İnşallah 2019 seçimleri için ortak ilkelerimiz doğrultusunda ittifak kurulmuştur. Kilis’e gelince, bunlar öyle bir yapılanmışlar ki yukarıdaki nasılsa aşağıdaki de aynısı. Bu da onun küçük oğlumu diyelim, yani biraz kaba bir deyiş olacak ama Hasan Bey’de burada kendi d….lüğünü kurmuştur. Her şeye el atıyor, el atmadığı bir şey yok. Hep söylüyorum, vali kendisi, milletvekili kendisi, daire amirleri kendisi yani her şey kendisi.  Böyle olmaması lazım, ama maalesef kendi partisinin içerisinde bile il başkanının sözünü dinlemiyor,  aynı Tayyip bey gibi ‘benim dediğim olacak’ demekte ısrar ediyor.

Belki Kilis halkı henüz bunun farkında değil ama sıkıntılarımız çok fazla. Geçim kaynaklarımız bir bir yok edildi. Önce bağcılık: tekelin yok pahasına satılmasıyla bitirildi. Çiftçi üzüm bağlarını sökmeye başladı, zeytin dikti. Kilis’te geçen hafta bir doğal afet yaşandı, Çiftçilerimizin emekleri boşa gitti, hepsi de zor durumda. Halkımızın geçimi Öncüpınar sınır kapısıydı, daha önceleri boşta olan insanlar günü birlik gidip gelerek günlük harçlıklarını çıkarıyorlardı. Afrin’de 8 buçuk milyon zeytin ağacı varmış, bunların zeytinleri toplanıp Kilise gelecek. Bu da Kilis’teki zeytinyağı fiyatlarının aşağı çekilmesine neden olur. Yani bu bizim çiftçimiz için bir sıkıntı olacak. Bir zamanlar çok meşhur pasajlarımız vardı. Dükkânlar tek tek kapanmaya başladı. Yıllar önce pasajda benimde dükkânım vardı. Pasaj esnafı ufak karlarla ailelerini geçindirmeye çalışırlar ama o da bitmiş durumda. Kilis kör bir noktada.

Biz CHP olarak İyi Parti ile birlik beraberlik içerisinde hareket edeceğiz.  Saadet Partisi il başkanı Sayın Şerif Karakurt beyefendiyle de görüşmeler yaptık. Birlikte inşallah Kilis için güzel şeyler yapacağız. Sandıklarımıza birlikte sahip çıkacağız, çünkü bunlar oy çalmasını iyi bilir. Biz de oylarımızı korumasını iyi bileceğiz” dedi.

İyi Parti il Başkanı Muhammet Balcı ise; “Kilis’te yıllardan beri bir kaderine terk edilmişlik var. Bununla İlgili, demokrasiye İnanmış, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeden, Türkiye’nin devamı için mücadele eden ve buna destek olan her siyasi parti ile görüşmeye, ortak kararlar almaya ve Ortak hareket etmeye hazırız. Öncelikle 2019’da yapılacak olan seçimlerde sandık güvenliği ile ilgili çalışmalarımız olacak. Bütün sandıklarda Müşahit bulundurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Seçim Güvenliğinin sağlanması, oyların adil bir şekilde sayılması için hazırlık yapıyoruz.

BELEDİYE BAŞKANI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLEYİ SEÇİMLERİNE MÜDAHALE EDİYOR

İyi Parti Kilis İl Başkanı Muhammet Balcı; son günlerde Belediye Başkanı Hasan Kara’nın Kilis’teki sivil toplum örgütlerinde yapılan seçimlere de müdahale ettiğini savunarak bunu etik ve demokratik bulmadıklarını söyledi.

‘Kilis Belediye Başkanı Sayın Hasan Kara sivil toplum örgütlerinin ve odaların başkanlık seçimlerinde kendi belirlediği adayları yarıştırarak taraf tutuyor. Bu bir belediye başkanına yakışmayan ve etik olmayan tavırlardır’ diyen Balcı; “inşallah belediye başkanlığı seçimlerinde belediyemizi bunların elinden alacağız. Cumhurbaşkanlığı makamını babasının çiftliği gibi kullanan şahsı da o oturduğu makamdan indireceğimiz günler yakındır”

İKİNCİ GEZİ OLAYLARI ÇIKARTIRIZ!

Müze olarak kullanılan ve Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) devredilen tarihi Neşet Efendi Konağı hakkında da görüşlerini açıklayan Muhammet Balcı, Neşet Efendi konağında incelemelerde bulunduklarını belirterek ‘Konağın içinde yapılan restore çalışmalarına baktık. Her şey çok lüks ve mükemmel olacak bir şekilde tasarlanmış. Alman marka kat kaloriferleri, içerinin mermerleri, duvarları vs son sistem yapılmış. Buradan Sayın Kilis Valisine soruyorum: Bu konağı adı geçen vakfa verecekseniz, neyden ve kimden saklıyorsunuz. Kime söz geçiremiyorsunuz? Bakın orada ikinci Gezi olaylarını başlatırım! Oraya kamp kurarım. Kilis’e 10 bin kişiyi yığarım da o binayı Tayyip Erdoğan’ın oğluna verdirmem. Çok büyük olay çıkartır, bu işi oldu bittiye getirmeyiz. İzdiham çıkartırız, o binanın önüne çadır kurarız ama yine de orayı vermeyiz. İsterlerse bizi alıp coplayarak karakola götürsünler, yine de orayı vermeyiz. Bu konu hakkında sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerle görüşeceğim.

RESUL OSMAN DAĞINA HARCANAN PARAYLA FIRAT’IN SUYU KİLİS’E AKITILIRDI

Resul Osman dağı için harcanan para ile Kilis’e Fırat nehrinden su getirilirdi ve vatandaşlarımız bu kadar su sıkıntısı çekmezdi.

HASTANEYİ KİLİS’E BEKLİYORDUK SURİYE’YE AÇTILAR

Biz Kilis’e hastane yapılacak diye yıllardan beri beklerken sağ olsun Sayın Valimiz Türkiye tarafından Suriye’ye yaptırılan modern bir hastaneyi hizmete açtı. Suriye’nin Mare kentinde hastane açtılar, burada, Kilis’te de mera açılışı yaparak buzağı yarıştırdılar! Yeni hastanenin tam olarak nereye yapılacağı hâlâ belli değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.