Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
SİZ UYANIKSINIZ DİYE BİZ UYUDUK PAŞAM
  • 0
  • 652
  • 26 Mart 2018 Pazartesi
  • +
  • -

SİZ UYANIKSINIZ DİYE BİZ UYUDUK PAŞAM

 

         Sevgili okuyucularım; sosyal medyada eski parlamento başkanlarımızdan Sayın Cemil ÇİÇEK`İN bir öz eleştirisini okuyunca bu yazımı kaleme almak istedim.

         ‘’Fetö örgütünün devlete yerleşmesine biz sebep olduk. Bunda bizim payımız % 90 dır’’ (C.Çiçek)

         Yıldırım Beyazıt zamanında Bursa civarlarında bir beldede, vali, paşa bölgeyi gezmektedir. Bir köye misafir olurlar, ama misafir oldukları ev hırsızlar tarafında açılmış ve bu fakirlere ait ne varsa çalınmıştır. Evin hanımı paşaya ikramda bulunur iken serzenişte bulunup durumu anlatır ve hiç bir şeylerinin kalmadığını, Olanlarında hırsızlar tarafından götürüldüğünü söyler. Bunu duyan paşa çok kızar ve evin hanımına hiddetle bağırır, ’bire kadın neden uyanık kalmayıp ta uyudun?’’

         Bunun üzerine evin hanımı şu tarihi cevabı verir.

         ‘’ Paşam ben uyumaz idim de, Siz uyanıksınız diye uyudum.’’

         Sayın meclis başkanımızın yaptığı öz eleştiri güzelde; Böyle bir uyumanın sonucu ülkemiz tarihi bir beka sorunu yaşadı. Yüz binlerce insan ağır hasar aldı. 250`ye yakın şehit verdik, Onlarca insan intihar etti. Ülkede büyük bir beyin göçü bu fethullah gülen denen hain tarafından kullanılarak heder oldu.

         Binlerce insan hala hapislerde çürüyor, İşinden ekmeğinden oldu, Birçok aile yıkıldı, Birçok masum çocuklar yetim veya anasız babasız kaldı.

         Ülkenin silahlı kuvvetleri`ne sızarak, kozmik odada ne kadar devlet sırrı var ise bu haine inananlar tarafından

Katilamer ikayaverildi, ülkenin Genelkurmay başkanı esir alındı, Kendi uçaklarımız kendi halkımızı bombaladı, Ömer Halis Demir gibi bir kahramanı kaybettik.

          Ülkenin Genelkurmay Başkanı terörist diye fetö hâkimlerince hapse atıldı, Mehmet Haberal gibi dünya çapında ünlü bir vatansever ceza evine kondu. Ama rahmetli Kamer Genç parlamentoyu defalarca uyardı, devlet tarikatlara ve cemaatlere bırakılamaz diye.

          Bursa’daki evi soyulan annemizin dediği gibi; Bu millet siz uyanıksınız diye uyudu, Eğer siz zamanında uyanık olsaydınız, Bunların hiç biri olmazdı.

         Devlet olarak ve millet olarak çok ağır bedel ödedik. Acaba sizin ödeyeceğiniz bir bedel yok mudur?.

         İnsanların siyasi tercihi ne olursa olsun doğrunun ve adaletin yanında yer almalıdır. Eğer bir söz veya eylem Doğru ise kimin tarafından yapıldığı veya söylendiğine bakılmadan desteklenmelidir. İslam karşıtı, Atatürk karşıtı veya Cuma namazı kılan öğrencileri eleştirmekle bir şey kazanamayız.

         Bütün mesele emperyalist devletlerin kirli emellerini okuyabilecek, eğitimli bir gençlik yetiştirmektir. Bir Amerikalı ajan açıklamış idi;

’’ Biz; bize çalışan ülke liderlerini kahraman yaparız, Bize çalışmayan ülke liderlerini de kendi halkına hain olarak lanse ederiz’ bu açıklamaları iyi okumak gerekir.

         Şu anda büyük bir kahramanlık örneği vererek ülkemizin güney sınırının güvenliği sağlayan ve Afrin halkını tekrar özgürlüğüne kavuşturan ve tere yağından kıl çeker gibi teröristlerden temizleyen ,TSK ve bu konuda siyasi irade gösterenleri  sırf siyasi görüş ayrılığından dolayı takdir etmeyelim mi. TSK`nın hiçbir sivile zarar vermeden göstermiş olduğu kahramanlık ile gurur duymayalım mı?.

         Geçmişte yapılan hataları evire çevire anlatmanın da bir faydası olmaz. Bundan sonra önümüze bakarak siyasi iradenin yapacağı ülke yararına olan her eylemin desteklenmesi şarttır.

         Zeytin dalı harekatından en çok rahatsız olan hain Amerika dır. Bize Afrin’den çekilin diyen coniler, TSK`nın katliam yaptığı iddia edip şerefli ordumuzu karalamaktadır. Kendilerinin Irak`ta yaptığı, hayvanların bile yapamayacağı insanlık dışı vahşeti sosyal medyada her kes izleyebilir.

         Katil Amerika’ya en güzel cevabı Sayın Cumhurbaşkanı vermiştir.’’  Bize çekilin diyorsunuz da; Sizin orada ne işiniz var’’

Ortadoğu’da döktüğünüz kan yetmedi mi?’’

                            ‘’Tehlikeyi doğruda görseniz bile, Doğrudan vaz geçmeyiniz.’’

(Hz. Muhammed sav)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.