Skoda Enyaq iV 2021 hazır!

Skoda Enyaq iV 2021 hazır!

Skoda Enyaq iV 2021 hazır!

Skoda Enyaq iV 2021 modeli otomobil dünyasında epeyce heyecan yaratmayı başardı. 2021 Skoda Enyaq iV ile marka, hem en güçlü elektrikli Skoda modelini pazara sunmanın heyecanını yaşıyor hem de otomobil sektöründe tasarımda ve teknolojide ilk defa karşımıza çıkacak detaylar sunuyor. Avrupa pazarının her anlamda çok tutacağı bir model olduğu öngörülen Skoda Enyaq iV, hem güçlü hem menzil konusunda iyi hem de tasarım açısından epeyce etkileyici. Skoda Enyaq iV motor özellikleri ve diğer detaylarla inceleyelim…

SKODA ENYAQ iV 2021Hakkında

Skoda’nın elektrikli SUV seçeneği olarak tanıtılan otomobil, pazarın güçlü seçeneklerinden biri olacak. Bildiğiniz gibi Skoda, elektrikli pazarına temkinli adımlarla giren markalar arasında yer alıyor. İyice bi’ ölçüp biçtikten sonra bu pazara çok iddialı bir şekilde girme yönünde karar alan marka yönetimi, Skoda Enyaq iV ile gerçekten iyi iş çıkarmışa benziyor.

Skoda Enyaq ızgara

SKODA ENYAQ IV ÖZELLİKLERİ

Uzun bir çalışma sürecinin ardından görücüye çıkan Skoda Enyaq iV 2021, MEB platformunda üretilen ilk Skoda olma unvanına da sahip. Skoda Enyaq iV özelliklerinde öne çıkanlar şöyle:

  • Şimdiye kadar üretilmiş en güçlü Skoda olma unvanına sahip. Çünkü RS versiyonundaki çift elektrik motoru ile tam 225 kW (306 bg) güç, 460 Nm de tork sunuyor.

  • Ön ızgarasında aydınlatma kullanılmış. 130 adet LED ampulün kullanıldığı aydınlatmalı ön ızgarasının çok konuşulacağı tahmin ediliyor.
  • 100 km/h sürate 6.2 saniyede ulaşan aracın azami sürat değeri ise 180 km/h ile sınırlı.

  • İsteğe bağlı olarak arkadan itişli ya da 4X4 olarak alınabiliniyor.

  • 55, 62 ve 82 kWh olmak üzere 3 batarya seçeneği sunuluyor.

  • 148, 180, 204, 265 ve 306 bg olmak üzere 5 farklı güç çıkışı sunuluyor

  • Skoda Enyaq iV’de hava sürtünme katsayısı (Cd) 0.27 şeklinde. Bu da aerodinamik konusunda çok iyi bir otomobil olduğunun kanıtı.

  • Enerji tasarrufu için düşük yuvarlanma dirençli lastik teknolojisi kullanılmış ve klimaya takılabilen ısı pompası ile kullanılan enerji miktarını düşürülmüş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.