Suriye deki İç Savaştan Kaçtılar Farklı Bir Hayata Kilis’te Tutundular

Suriye deki İç Savaştan Kaçtılar Farklı Bir Hayata Kilis’te Tutundular

2011 Yılında Suriye’de başlayan iç karışıklık tüm bölgeyi bir anda sarmaya yetti ve arttı. Suriye’de işlerinin yoğunluğu ile bilinen Muhammed Samir Jbara ailesiyle beraber adeta ölümden kaçarak Türkiye’ye dolayısıyla Kilis’e yerleşti.

Muhammed Samir Jbaranın hayat hikâyesi belki de romanlara konu olacak cinsten. Tüm mal varlığını Suriye tarafında bırakan bir anda bütün servetini kaybeden Jbara bünyesinde 2 tane oluşturmuş olduğu Nakliye şirketi ile hayata yeniden tutunmayı başardı.

Kilis’te kendine ve ailesine yeni  bir düzen kuran Muhammed Samir Jbara Allah Ömür verirse Türkiye’de başarılı çalışmaların altına imza atarak Türk ekonomisine katkı sağlamaya devam etmek istiyorum dedi.

SURİYEDE ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

2011 yılında Suriye’de ki iç savaştan kaçarak ülkemize gelen Samir Jbara Suriye de özgürlük mücadelelerinin süreceğini ifade etti;

Samir Jbara “Suriye bizim anavatanımız orada olmayı orada çalışmayı çok isteriz. Ailemiz orada akrabalarımız orada iş yerlerimiz orada toprağımız orada mahsulümüz orada ancak bizler maalesef orada olamıyoruz. Ülkemizde başlayan iç savaş bir çok insanımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Yapılan zalimliklere hep beraber şahitlik ediyoruz. Türkiye haricinde hiçbir ülke bizlere sahip çıkmadı ve kapılarını sonuna kadar açmadı. Gittiğimiz Avrupa ülkelerinde ayağımıza çelmeler takıldı.

AKRABALARIMIN ÇOĞUNU KAYBETTİM

Suriye de yaşanan iç karışıklıktan dolayı birçok akrabamı kaybettim. Amca çocuklarım, dayı çocuklarım hepsi hayatlarını kaybettiler. Birçoğunun sonunun ne olduğunu bile bilemiyoruz. Eğer Türkiye bize kapılarını açmamış olsa idi belki de bizim de akıbetimiz akrabalarımız gibi olacaktı.

BURADA YENİ BİR HAYATA BAŞLADIM

Türkiye’ye geldikten sonra kendileri için artık yeni bir hayatın başladığını söyleyen Jbara sözlerini şöyle sürdürdü.

Allah Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Türk Milletinden razı olsun. Bizler zor ve sıkıntılı günler geçirdik. Bu sıkıntılı sürecimizde düşene her zaman elini uzatan mazlumun her zaman yanında olan Türk Milletinin merhametli vicdanlarını yanımızda gördük. Ben sizin huzurunuzda başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’e olmak üzere Türk Milletine teşekkürlerimi sunuyorum.

Kilis’te kendimize yeni bir iş imkânı kurduk. İnanç Turizm ile Uluslararası Nakliyatçılık işine başladık. Şimdi hamdolsun çalışarak kazanıyoruz. Hem bizler kazanıyoruz hem bizimle beraber çalışanlarımız kazanıyor. Türk Ekonomisine katkı sunmaya gayret gösteriyorum. KDV ile Sigorta primleri ile çalışanlarımızın hakları ile bir ekip ruhuyla bir şeyler yapabilmenin gayreti içerisindeyiz. Geçtiğimiz yıllarda Vergi rekortmenleri arasında Kilis’te 4. Sırada yer aldık. Rabbim bizlerin yardımcısı olsun inşallah.

EMİR-CAN NAKLİYAT İLE 2. ŞİRKETİMİZİ KURDUK

Bünyemize İnanç Nakliyat ile devam ettikten sonra ikinci nakliyat firması olan Emircan nakliyatı Abdulkadir Eibo kardeşim ile beraber kurduk. Şimdi bünyemizde 2 tane Nakliyat firması var. Bizler işimizi yapmaya çalışmaya devam ediyoruz.

ENSAR KARDEŞLERİMİZ OLAN KİLİSLİ KARDEŞLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kilis bizim için çok önemli bir yere sahip. Kilisli kardeşlerimiz bir Ensar ruhu ile bize sahip çıktılar. Gidecek bir kapımız yok iken bir tas çorbasını bizimle paylaşan Kilisli kardeşlerimi tarih her zaman altın harfler ile yazacaktır. Bizlerle yemeklerini bölüştüler, sularını bölüştüler, mekanlarını paylaştılar, işlerine ortak ettiler hatta havalarını bile bizimle paylaştılar. Kilisli kardeşlerimizden Allah razı olsun. Onların hakkı hiçbir zaman ödenmez. Ben Muhammed Samir Jbara olarak Kilisli kardeşlerimize minnettar olduğumu söylemek istiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
KİLİS Zeytindalı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.