Suriye’de terör örgütü YPG/PKK Afrin’e art arda  2 füze saldırısı düzenledi

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK Afrin’e art arda 2 füze saldırısı düzenledi

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK’nın Afrin’e art arda düzenlediği 2 füze saldırısında 18 sivil hayatını kaybetti, 30’dan fazla sivil de yaralandı. MSB, PKK/YPG’ye ait hedeflerin derhal ateş altına alındığını açıkladı.
Suriye’de terör örgütü YPG/PKK, Halep iline bağlı Afrin ilçesine art arda 2 füze saldırısı gerçekleştirdi. Afrin ilçe merkezine yönelik ilk saldırıdan yaklaşık 15 dakika sonra yaralılar hastaneye kaldırılırken sivil savunma ekiplerini hedef alan ikinci bir saldırı düzenlendi.
HATAY VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada “Terör örgütü YPG/PKK’nın saldırısında Afrin’deki özel hastanede tedavi gören 13 sivil hayatını kaybetti, 27 sivil yaralandı.” denildi.
Saldırılar nedeniyle Afrin’deki Şifa hastanesi ve civardaki evlerde büyük hasar meydana geldiği belirtildi.
Öte yandan sivil savunma ekiplerinin yaralıları hastaneye kaldırma çalışmaları sürüyor.

MSB: HESABINI MİSLİYLE VERECEKLER
Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklama şu şekilde;
Terör örgütü PKK/YPG, insanlık dışı bir saldırı daha gerçekleştirdi. Tel Rıfat bölgesinde yuvalanmış teröristler Afrin şehir merkezini ve Şifa hastanesini top ve ÇNRA atışlarıyla hedef aldı. Saldırıda 13 sivil hayatını kaybederken çok sayıda sivil de yaralandı.
Saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü PKK/YPG’ye ait hedefler derhal ateş altına alınmış, doğrudan masum sivilleri hedef alan bu alçak saldırı Rusya Federasyonu tarafına bildirilmiştir. İnsanlık düşmanı teröristler bu saldırıların hesabını misliyle vereceklerini bilmelidir.
CAN KAYBI 18’E YÜKSELDİ
Sivil yerleşim bölgeleri ve sivil yardım ekiplerinin hedef alındığı 2 saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 18’e yükselirken, yaralı sayısının da 30’dan fazla olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.