Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
TAMBURALI VE ÇUKUROBA SAKİNLERİNİN ORTAK TALEBİDİR
  • 0
  • 645
  • 01 Mayıs 2018 Salı
  • +
  • -

İLİMİZİN; resul Osman dağı mesire alanının kuzeyinde ve mesire alanına 2 km uzaklıkta bulunan KABAKTEPE mevkiinde; Tamburalı ve Çukur oba sakinlerine ait, tahmini 500 parsel tarım arazisi bulunmaktadır. Bu arazilere gidebilmek için, Tamburalı köyüne 1 km kalasıya sola çıkan tek yol bulunmaktadır. Bu yolun kullanılması, iki belde halkını da tehlikeye atmaktadır. Yolun eğimi % 80 civarında olup traktörden başka hiçbir araçla çıkılamamaktadır. Traktörle ulaşımın sağlanması bile benim tahminim % 95 civarında risk taşımaktadır.
Bu yol konusunu, daha önceki yazımda da yetkililere arz etmiş idim, Vatandaşların isteği üzerine bir daha gündeme getirmek zorunda kaldım. Bu mevkide benimde bir zeytin bahçem bulunmaktadır, İnanın her gitmemde ailem huzursuz oluyor ve nerede ise ailemle helalleşmek zorunda kalıyorum. Zeytin ve üzüm hasadı zamanı, bu yolu kullanan, traktöre binmiş, vatandaşları görünce gerçekten dehşete kapıldım. İnanın % 100 can ve mal tehlikesi olduğunu müşahede ettim,
İlimiz ile ceza evi arasındaki yolda , giderek problemli bir yol halini almaktadır. Yolun darlığı, asfaltının delik deşik olması ve büyük iş makinaları ile çöp kamyonlarının da bu yolu kullanması, yoldaki trafik akışını arttırmış ve sıkıntılı bir hale getirmiştir.
Yine tamburalı köyüne çengel mahallesinden çıkan yol, şose olup bu yolun asfalt olması, Ceza evi yolundaki trafiği de rahatlatacaktır. Bu yol asfalt olduğunda Baş mağara, Tamburalı ve Kuzene sakinleri de bu yolu kullanmayı seçecektir, Aynı zamanda yol 3 km kısalacağından, kaynak ve zaman tasarrufu sağlanacaktır.
İlimizde; belediyemizce yapılan çevre yoluna bitişik yürüyüş yolu ise gerçekten takdire değerdir. Bütün halkımız, bu yolda rahatça yürüyüş yapabilmektedir. Bu konuda sayın belediye başkanını ve çalışanlarını kutluyorum.
Yürüyüş yolumuz ile ilgili , görme engelli vatandaşlarımızın bir talebi vardır. Yürüyüş yolunda görme engelliler için yürüme bandı bulunmamaktadır. Görme engelli vatandaşlarımızın da bu yoldan rahatlıkla faydalanması ve mutlu olması için yürüyüş bandının acilen konulmasını sayın belediye başkanından, görme engelli vatandaşlar adına rica ediyorum.
Bir konuyu daha, gündeme getirmek istiyorum, Gazetecilikle, iştigal ettiğimiz için, bizi tanıyan, bütün vatandaşlarımız; ilimize yapılacak hastanenin akıbetini sormaktadırlar.
Bizde de, yeterli ve sağlam kaynağa dayanan, bilgi olmadığı için kıymetli vatandaşlarımıza, cevap verememekte ‘yiz. Eğer yetkililer; bu konuda Kilisli saygı değer hemşerilerimizi, yeterli bilgi ile aydınlatır ve bu büyük yatırımın neden geciktiğini açıklarlarsa, kendilerine minnettar kalırım.
Durum ilgili ve yetkilere saygı ile arz olunur.
Tüm okuyucularıma; sevgi ve saygılarımla.

Mustafa KORKMAZ
Araştırmacı yazar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.