TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLAN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLAN

T.C.
KİLİS
İCRA DAİRESİ
2018/167 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLAN
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Kilis İl, Polateli İlçe, YILANCA köy, ALIÇLIOKLAR Mevkii,622 Parsel, Taşınmaz tam hisseli olup taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmaz yaklaşık dikdörtgen şeklindedir. Doğu sınırı yaklaşık 32m , batı sınırı yaklaşık 30m , kuzey sınırı yaklaşık 380m güney sınırı yaklaşık 380 metredir. Taşınmaz Polateli merkeze kuş uçuşu olarak 10 km , Kilis Merkezine kuş uçuşu olarak yaklaşık 25 km mesafededir. Taşınmaz gayrimeskun saha içerisinde yer almaktadır. Alt yapı hizmetlerinden yararlanmamaktadır .Taşınmaz çok az eğimli ve engebesiz arazi yapısına sahip, Kuru tarım yapılmaktadır. Ana arterlere mesafelidir.
Adresi:   Yılanca Köyü  Alıçoklar mevkii 622 Parsel Merkez/ KİLİS
Yüzölçümü: .11,820 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu: Yok
Kıymeti: 82.740,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler:  1- 3083 sayılı yasanın 13. Maddesine gereğince kısıtlıdır
2- Haciz ve ipotek
1. Satış Günü: 16/01/2019 günü  13:30/ 13:40 arası
2.Satış Günü :13/02/2019 günü 13:30/ 13:40 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

Satış şartları:
1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın 20 gün öncesinden, arttırma tarihinde önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklarını toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca teminat faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/167 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/10/2018

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.