TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2018/276 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

 Özellikleri         : Kilis İl, Merkez  İlçe, KUŞKUNKIRAN Köy, Tilhamir Mevkii,552 Parsel, Satışa konu taşınmaz tam hisseli olup taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın kuzeyi zeytinlik, batısı zeytinlik, doğusu tarla ve güneyi, zeytinlik alanları ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı killi-kumlu, organik madde bakımından fakir, ince profilli,%2-3 eğimli, gri- beyaz renkli , 4.sınıf kuru tarım arazilerindendir. Keşif tarihinde taşınmazın üzerinde 40-50 yaşlarında bütün zirai işlemleri yapılmış olan verime haiz 16 adet zeytin ağacının bulunduğu bildirilmiştir. Taşınmazın arazi bedeli 19692,00 TL üzerinde ki ağaç bedeli 12800,00 TL olup toplam bedeli 32.492,00TL’dir.

Adresi: Kuskunkıran Köyü Tilhamir Mevkii 552 Parsel Merkez/KİLİS

Yüzölçümü: 2.188 m2

Arsa Payı: tam

İmar Durumu: YOK

Kıymeti: 32.492,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler:  2.Dereceden Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.

1. Satış Günü: 01/10/2019 günü 11:00-11:10 arası

2.Satış Günü: 31/10/2019 günü 11:00-11:10 arası

Satış Yeri: Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

Satış şartları:

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın 20 gün öncesinden, arttırma tarihinde önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin  para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca teminat faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.