TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C

KİLİS

İCRA DAİRESİ

2019/60 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

 Özellikleri         : Kilis İl, Merkez  İlçe, AKINCI Köy, 115 Ada ,12 Parsel, Bilirkişi raporuna göre : Taşınmazın kuzeyinde zeytin dikili tarım arazisi, batısında toprak yol, doğusunda ve güneyinde tarla olarak kullanılan tarım arazileri bulunmaktadır, Akıncı Köyüne 1,5 km, Kilis İl Merkezine 11 km mesafede ve ulaşım durumunun normal toprak yoldan sağlandığı görülmüştür. Taşınmaz Tarla vasfında olup , hali hazırda tarla olarak kullanıldığı tespit edilmiştir . Eğimi % 2-3 civarında, killi-tınlı toprak yapısına sahip, hafif taşlı yapıda , makineli tarıma elverişli kültürel bakımlarının ve toprak işleminin yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın imar planı ve mücavir alan dışında , Belediye hizmetlerinden yaralanmadığı belirlenmiştir.

 Adresi : Akıncı Köyü 115 Ada 12 Parsel Merkez/KİLİS

Yüzölçümü: 6.577,06 m2

Arsa Payı: tam

İmar Durumu: YOK

Kıymeti: 92.078,00TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler:1- 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi gereğince kısıtlıdır.

2- 2.Dereceden Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.

1. Satış Günü: 18/09/2019 günü 14:00-14:10 arası

2.Satış Günü: 16/10/2019 günü 14:00-14:10 arası

Satış Yeri: Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri          : Kilis İl, Merkez  İlçe, AKINCI Köy, 114 Ada , 4 Parsel, Bilirkişi raporuna göre : Taşınmazın kuzeyinde zeytin dikili tarım arazisi,  doğusunda toprak yol, güneyinde ve batısında  tarla olarak kullanılan tarım arazileri bulunmaktadır, Akıncı Köyüne 1,5 km, Kilis İl Merkezine 11 km mesafede ve ulaşım durumunun normal toprak yoldan sağlandığı görülmüştür. Taşınmaz Tarla vasfında olmasına rağmen , hali hazırda üzerinde 8-10 yaşlarında Zeytin ağaçlarının dikili olduğu  tespit edilmiştir . Eğimi % 3-4 civarında, killi-tınlı toprak yapısına sahip, hafif taşlı yapıda , makineli tarıma elverişli kültürel bakımlarının ve toprak işleminin yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın imar planı ve mücavir alan dışında , Belediye hizmetlerinden yaralanmadığı belirlenmiştir.

Adresi:  AKINCI Köy 114 Ada  4 Parsel Merkez/KİLİS

Yüzölçümü: 3.770,74 m2

Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: YOK

Kıymeti: 67.973,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: 1- 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi gereğince kısıtlıdır.

2- 2.Dereceden Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.

1. Satış Günü: 18/09/2019 günü 14:20-14:30 arası

2.Satış Günü: 16/10/2019 günü 14:20-14:30 arası

Satış Yeri: Kilis Adliyesi Müzayede salonu Merkez/ Kilis

Satış şartları:

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın 20 gün öncesinden, arttırma tarihinde önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin  para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin(*) bu gayri menkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca teminat faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.