TSK Destekli ÖSO El Bab çevresinde ilerliyor

TSK Destekli ÖSO El Bab çevresinde ilerliyor

TSK Destekli ÖSO El Bab çevresinde ilerliyor

TSK, Özgür Suriye Ordusu’nun, El Bab`ın Doğusunda ve batısında IŞİD’in elinde bulunan bir çok köyün kontrolünü elinden aldı.

TSK, Özgür Suriye Ordusu’nun başlattığı Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında El Bab bölgesinde bulunan köylerin kontrolünü IŞID`ın elinden alarak ilerlemeye devam ediyor.

ÖSO’nun aldığı köylerin isimleri; Hassani, Avasi, Levahice, Gacran, Amiye köyü’ile 500 tepesi, El-Goz, Ebu El-Zendiyen ve Fecran köyleri OSO`nun kontrolüne geçti.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ’tan 24 yerleşim yerini ele geçiren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, Bab ilçe merkezindeki direnişi kırmak için çevresini kuşatıyor.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda TSK ve ÖSO’nun Türkiye sınırından Suriye içlerine ulaştığı derinlik 35 kilometreyi buldu.

Azez-Cerablus hattını terör örgütleri DEAŞ ve PYD/PKK’dan arındıran Fırat Kalkanı, geçen Aralık ayında Halep’in Bab ilçesine odaklanmıştı.

Harekatta şu ana kadar Bab ilçesi sınırlarındaki toplam 24 yerleşim, DEAŞ’tan kurtarıldı.

İKMAL YOLLARI KESİLİYOR!

Harekatta, Bab merkezine doğrudan hızla girilmek yerine, merkezdeki teröristlerin çevreyle ikmal yolları kesilerek dirençlerini kırma stratejisi izleniyor. Böylece, sivilleri kalkan olarak kullanan DEAŞ’la merkezde olabildiğince az çatışmaya girilmesi, sivillerin zarar görmesinin önlenmesi de amaçlanıyor.

Bu amaçla, Bab merkezi kuzey, batı ve doğudan kuşatılıyor.

TSK DESTEKLİ ÖSO, REJİMİN YOLUNU KESTİ!

Gelişmeler karşısında ÖSO, Bab merkeze 6,2 kilometre uzaklıkta olan rejim güçlerine karşı tedbir alarak, önceki gün Halep-Bab yolunu kesti.

TSK’dan yapılan bilgilendirmede, harekatın 164’üncü gününde, 135 DEAŞ terör örgütü hedefinin ateş altına alındığı, 64 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik hava harekatı düzenlendiği ve 47 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.