TSK, TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ VURUYOR

TSK, TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ VURUYOR

TSK, TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ VURUYOR

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DEAŞ karşısında 152 yerleşim birimini özgürleştiren TSK-ÖSO ittifakının ilerleyişi sürerken, terör örgütü PYD, ÖSO mevzilerine havan ve roket saldırıları başlattı.

Suriye’de Tel Malid ve Seyit Ali köylerinde 2 ÖSO askerini havan saldırısıyla şehit eden PYD, dün de DEAŞ’ten kurtarılan köylerde ÖSO birliklerine saldırdı.

HAVADAN VE KARADAN VURULDU

TSK’ya bağlı kara ve hava unsurları önceki akşam saatlerinde PYD’nin işgalinde olan Um Huş, Um el Kura ve El Hasiye’deki terör örgütüne ait noktaları vurdu.

Suriye`de hedef alınan bölgelerin El Hasi, Eaşiyah, Urum El Kurah, Wardiyah, Kawl Suruj ve Şahba Barajı’nı kapsayan alanda olduğu belirtildi.

TSK: 160-200 TERÖR ÖRGÜTÜ UNSURU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK’nın yaptığı bilgilendirmeye dayandırılan haberde, “160-200 PKK/PYD terör örgütü unsurunun etkisiz hale getirildiği belirlendi” ifadelerine yer verildi.

TSK: AFRİN’DEN ATILAN HAVAN MERMİLERİNE KARŞILIK VERİLDİ

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı, ‘Hatay’ın Güntepe Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki boş araziye YPG tarafından hava mermisi atıldığını ve buna misliyle karşılık verildiğini’ açıkladı.

TSK, söz konusu araziye sabah erken saatlerde beş havan mermisi atıldığını belirtti.

Açıklamada, ‘Curcurum Hudut Bölüğü’nde konuşlu Fırtına obüsleriyle atış yapılarak misliyle mukabelede bulunulduğu’ belirtildi.

Hasecik ve Halisa köylerini işgal eden PYD ile ÖSO güçleri arasında da çatışmalar sürüyor.

ÖSO, PYD’YE KARŞI SALDIRI BAŞLATTI

Özgür Suriye Ordusu’na bağlı 55 Tugay ise Tel Rıfat kasabasında 8 aydır suren PYD işgaline son vermek amacı ile terör örgütüne saldırı başlattığını duyurdu.

cvsdeldweaapnat

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.