Turancılar Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Olağan 1. Kongresini yaptı.

Turancılar Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Olağan 1. Kongresini yaptı.

Kongrede Kurucu Başkan Özhan Vural Kılıçbey yeniden Başkanlığa seçildi. Başkan Yardımcılığına M. Fatih Halfe, yönetim Kuruluna ise Neşat Hayta, Oktay Göktaşlı ve Fatih Dağlı seçilirken Denetim Kuruluna Mehmet Reyhanlı, İsmail Cem Eryılmaz ve Mehmet Aslan seçildi.
Kongrede Bir konuşma yapan Başkan Özhan Vural Kılıçbey; “Bizler uyuşturucunun İnsanlarımıza ve topluma ne kadar zarar verdiğini bilerek bu derneği kurduk. Bu illetle insanlarımız çoğu zaman tek başına mücadele etmek zorunda kalıyor. Bizler dernek olarak her zaman bu illetle mücadele edeceğiz ve mücadele edenlere de destek olacağız
Başkan Kılıçbey; “Madde bağımlılığı, vücudun işlevlerini olumsuz yönde etkileyen maddelerin kullanılması, bundan dolayı zarar görüldüğü hâlde bu maddelerin kullanımının bırakılamamasıdır.
Bağımlı, madde kullanımına ara verdiğinde yoksunluk belirtileri yaşar. Zamanla madde kullanım sıklığını ve dozunu artırır.
Uyuşturucu olarak kullanılan maddelerin kimyasal yapıları birbirinden farklıdır. Kullanıldıklarında merkezi sinir sisteminin farklı bölümlerini etkileyerek fiziksel ve psikolojik tahribata yol açarlar. Uyuşturucu maddelerin hiçbir güvenli kullanım şekli yoktur. Kullanan herkes için bağımlı olma riski eşittir. Hücrelerimiz vücuda giren her maddeyi tanır ve bir daha unutmamak üzere hafızasına alır. Hücresel öğrenme süreci denen bu durum herkes için geçerlidir.Aklı ve iradeyi işlemez hale getirir. Kişiyi normal yaşam ve davranışlarından uzaklaştırır.
Bulantı, kusma, karın ağrıları, kabızlık, ishal, mide ve bağırsak spazmlarına/kanamalarına sebep olur.
Tüm iç organların zarar görmesine ve buna eşlik eden bir dizi hastalığa neden olur.
Zehirlenmelere ve bu yolla gelen ölümlere sebep olur.
Uyuşturucular, bireyin çevreye uyum yeteneğini azaltır. Bağımlı giderek aileden ve çevresinden kopararak, yalnızlaşır. Çoğu zaman bu tabloya ağır bunalımlar eşlik eder.
Bizde Turancılar uyuşturucu ile mücadele kültür spor ve Yardımlaşma Derneği olarak gençlerimizi ve bu illeti kullanan diğer bireyleri ailelerine ve topluma tekrar kazandırmak ve faydalı bireyler olmaları için Dernek yönetimde bulunan arkadaşlarımız ve üyelerimiz ile bu yola çıktık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.