UNİCEF`İN DESTEĞİYLE GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

UNİCEF`İN DESTEĞİYLE GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Kilis Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğiyle restorasyonu yapılan tarihi bina, Canpolat Paşa Gençlik Merkezi olarak hizmete girdi.
Kilis Valiliği tarafından satın alınan 468 yıllık tarihi Kilis Evi yaklaşık 2 yıl süren restorasyon çalışmasının ardından gençlik merkezine dönüştürüldü.

İçerisinde müzik, resim, dijital ve dil becerileri atölyeleri ile kütüphane bulunan Tekke Mahallesi’ndeki Canpolat Paşa Gençlik Merkezinin açılışını Kilis Valisi Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis yaptı.
Kilis Valisi Soytürk, açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentte 425 tescilli bina bulunduğunu, bu binaların yarısından fazlasının onarıldığını belirtti.
Canpolat Paşa Gençlik Merkezi binasının çok özel bir bina olduğuna değinen Soytürk, kentin kalkındırılması ve turist çekmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Kent Meydanı projesinin hazırlıklarının devam ettiğini aktaran Soytürk, “Geçen hafta bakan beyle konuştuğumuzda artık kent meydanındaki dükkan sahipleriyle konuşup bir yol haritasını çizme aşamasına geldik. Ayrıca 37 tane sokağımızın belediyemiz projesini yaptı. Buralar sokak sağlıklaştırılması yapılarak turizme kazandırılacak. Bu sokaklarda gezen vatandaşlar hem tarihi mekanları gördüğü gibi aynı zamanda gastronomi kenti olan ilimizin yemeklerini tatmış olacak.” dedi.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis de Kilis Belediyesi iş birliği ve ortaklığıyla 40 binden fazla kişiye ulaştıklarını belirtti.
Dominicis, belediyenin iş birliği sayesinde çok güzel işler yapma fırsatı yakaladıklarını aktararak, şöyle konuştu: “Canpolat Paşa Gençlik Merkezi, bu iş birliklerin ilk örneklerinden bir tanesidir. Toplumun en önemli kesimini oluşturan gençlere bu mükemmel binayı tahsis etmiş olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Burada hem müzik hem resim hem dijital hem de dil becerileri atölyeleri var. Bütün bu beceriler sayesinde Kilis’te bulunan herkes kendilerine sunulacak fırsatlardan sonuna kadar kullanma imkanına sahip olacaklar.”
Konuşmaların ardından protokol, açılışı yapılan merkezde incelemede bulundu, el sanatları sergisini gezdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.