Üniversite öğrencilerden,  Hafızlık öğrencilerine ziyaret

Üniversite öğrencilerden, Hafızlık öğrencilerine ziyaret

Kilis Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğünün çalışmaları kapsamında Üniversite yurtlarında farklı bölümlerde okuyan öğrencilerle, 500 Evler Kuran Kursu’ndaki Hafız öğrenciler ziyaret edildi.
Gençlik Koordinatörü eşliğinde Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler hazırladıkları Kandil programlarını sundu ilahiler okundu dualar edildi.
İl gençlik koordinatörü Ayşe Özdemir Mevlidi Nebi haftası ve önemi hakkında konuştu.
“Efendimizi sevmek ve ona hürmet etmek, millet olarak bizim en bariz karakterimizdir.
“Asırlardır gök kubbemizde yankılanan ezan-ı Muhammedi, ona olan sadakatimizin sembolüdür. Şehadetleriyle dinimizin temeli olan bu ezanlar, tarihimizin mukaddes emaneti ve hürriyetimizin müseccel alametidir.
Peygamberimiz ve Vefa temasına da değinen Özdemir; “Bu değerlerin en önemlilerinden biri de “vefa”dır. Vefa, her şeyden önce Yüce Allah’a gönülden bağlılık, sadakat ve itaattir. İman ve güzel ahlakla bütünleşen bir haslettir. Vefa, imanın bir gereği olarak istikamet üzere olmaktır. Vefa, her hak sahi-bine hakkını vermektir. Şükrederek nimetin kadrini bilmektir. Vefa, toplumları bir arada tutan en temel insani değerdir. Vefanın olmadığı yerde güven duygusu sarsılır. İnsanî ilişkiler zedelenir, da-yanışma ve yardımlaşma ru-hu kaybolur, neticede toplum-sal huzur yok olur. Değerlerini kaybeden insan, yolunu kay-beder. Değerlerini kaybeden toplum ayakta duramaz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.