Usta Öğreticiler “Bizlerde Kadro İstiyoruz!”

Usta Öğreticiler “Bizlerde Kadro İstiyoruz!”

Yaklaşık 1 milyon Taşeron çalışanın kadroya geçirilmesinden sonra kendilerinin de kadroya alınmasını isteyen Halk Eğitim Merkezinde çalışan usta öğreticiler;  hak kaybına uğramak istemediklerini dile getirerek  kadro istediler.

Kilis’te Halk Eğitim Merkezi (HEM)de çalışan yaklaşık 4 yüz usta öğretici devletten kadro istiyor. Zaman zaman mesai saatlerinin dışına çıkarak çalışmalarına devam eden gece gündüz demeden usta öğretici olarak gayret gösteren Usta öğreticiler Kadro istemekle haklı olduklarını devletin şefkatli ellerinden kendilerine de kadro verilmesini istediler.

Usta Öğreticilerin içerisinde 15 yıllık çalışanların bile olduğu belirtilirken haksızlığa uğradıklarını devletin kesinlikle kendilerini de hatırlaması gerektiğini vurgulayan Usta Öğreticiler;

“ Bizlerde Devletimize, Milletimize, Halkımıza hizmet ediyoruz. Halk Eğitim merkezilerinde usta öğretici olarak çalışıyoruz. Yıllarca bu işte çalışıyoruz. Devletimiz neden bizi görmüyor. Bizlerde Devletimizin taşeronlara vermiş olduğu kadrodan istifade etmek istiyoruz. Devletimizin bizim içinde bir çalışma başlatmasını talep ediyoruz” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.