M.Hakan Öztürk
M.Hakan  Öztürk
ozturkhakanm@gmail.com
VAKİT
  • 0
  • 720
  • 19 Mart 2018 Pazartesi
  • +
  • -

VAKİT

 

“Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, 
Anadolu başlar, vatan olmaya…
Kızılelma’ya hey… Kızılelma’ya!!!

En güzel marşını vurmada mehter
Ya Allah bismillah Allahuekber.”


Ölümün kol gezdiği ve kan kokan sınırlarımızın güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’e başlattığı operasyonun adıdır Zeytindalı.

Fırat Kalkanı Harekâtı’ nın sona ermesinden tam 295 gün sonra terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ nin bölgeden temizlenerek Türkiye’nin güvenliğini sağlamak için başlatıldı Zeytindalı Harekâtı. Hedef operasyona katılan Mehmetçiğinde dediği gibi “Kızılelma”.

Eğer bu operasyon başlamamış olsaydı 1 yıla kalmaz Türkiye savaş alanına dönerdi. Bir yandan güney sınırımız boyunca Amerika destekli PKK petrol hattı için, diğer yandan Doğu Akdeniz’de yeni keşfedilen doğal gaz rezervleriyle ilgili İsrail, Mısır ve Kıbrıs Rum Kesimi İskenderun’dan Hatay’a saldırma planları mevcuttu. Zeytindalı Operasyonu tüm bu planları boşa çıkarmış oldu.

Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine kastetmek isteyen terör örgütü Vatan toprağına (ilimize) attığı roketlerle onlarca sivil şehit ve insanın yaralanmasına sebep olduğu halde hiç bir zaman amacına ulaşamamıştır, ulaşamayacaktır.

Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayanlar karşısında Kilis halkı tek yürek olarak kararlı bir duruş sergilemiştir.

Zeytindalı Harekâtı’nın yaşandığı bölge olan Kilis ve Hatay dışında hiç bir yer bu Operasyondan etkilenmemiştir.

Gece yarıları kulakları yırtarcasına sessizliği bozan Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) sesleri, uçak sesleri…

Hemen hemen hiçbir evin ışığı sönmemiş halde tedirgin bir bekleyiş…

Aslında sadece Kilis’te değil Türkiye de hiçbir evin ışığının sönmemesi gerek.

Gün birlik vaktidir.

Türk milleti, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiği her dönemde, şartlar ne olursa olsun, çok büyük zaferler kazanmıştır.

Gün dua vaktidir.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ölümün kol gezdiği kan kokan sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için başlattığı Zeytin Dalı Harekâtın da Allah yar ve yardımcısı olsun.

Vakit birlik olma vaktidir.

Vakit dua vaktidir.

*          *          *          *          *          *

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınların gerek çalışma hayatında gerekse toplumsal hayatın diğer alanlarında eşit haklara sahip olma adına verdikleri mücadelenin simgesi olan bu anlamlı günde değerli varlıklarımız olan kadınların eziyet ve baskıdan uzak huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak devletimizin yanı sıra toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Değerli varlıklarımız olan kadına gösterilen şiddete karşı kadınların korunması haklarının savunulmasında üzerimize düşen sorumluluklar yerine getirilmelidir.

Kadınlarımızın toplumsal, iktisadi ve siyasi alanların tümündeki etkinliğinin artırılması düşüncesiyle başta şehit anne ve eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım.

*          *          *          *          *          *

Günün Sözü

“Canın o topraktan daha değerliyse, üzerinde yürüdüğün yer senin VATAN’ın olamaz.” M.N.Sepetçioğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.