Vali Tekinarslan, şehit aileleri ve gaziler ile vali konağında iftar yaptı

Vali Tekinarslan, şehit aileleri ve gaziler ile vali konağında iftar yaptı

Kilis Valiliği’nin himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün koordinesinde düzenlenen ve manevi duyguların en üst seviyede yoğunlaştığı iftar yemeğine çok sayıda şehit yakını ve gazi ailesi katıldı.
Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, iftar öncesinde konukları ile ilgilenerek onlara hayırlı iftarlar diledi.
Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Okunan akşam ezanı ile Vali Dr. Tekinarslan ve davetliler hep beraber oruçlarını açtılar.
İftar sonrasında konuşan Vali Dr. Tekinarslan, aziz şehitlerimizin değerli emanetleri ve gazilerimizle beraber iftar yapmanın onurunu yaşadığını belirterek, “Bizler burada huzur içerisinde bu bayrağın altında beraber olabildiysek bugün sizlerin evlatları, çocukları, kardeşleri ve eşleri sayesindedir. Allah onlardan razı olsun. Allah tüm şehitlerimize nur içerisinde yatmayı nasip etsin. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her daim aklımızdasınız. Bizler her daim sizlerle nefes alıyoruz. Sizlerin her gününü, sevinç ve üzüntüsünü birlikte yaşıyoruz. Sizler devletimizin baş tacı, milletimizin iftiharısınız. Allah sizlerden razı olsun hem yetiştirdiğiniz evlatlarınız hem de şehadet şerbetinden sonra gösterdiğiniz sabır, metanet ve vatana canı gönülden bağlılığınız için. Bizler sizlere ne kadar hürmet etsek ve ilgi alaka göstersek azdır.” dedi.
Valimiz Sayın Dr. Mehmet Tekinarslan’ın konuşmasının ardından, Kilis Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, şehit aileleri adına Vali Dr. Tekinarslan’a tablo takdim etti.
Düzenlenen iftar yemeğine Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, AK Parti Kilis Milletvekilleri Hilmi Dülger ve Reşit Polat, Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Kilis 7 Aralık Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Vali Yardımcıları Muhammet Kaya, Fehmi Sinan Niyazi, Hakan Yavuz Erdoğan, Murat Sarı, Osman Uğurlu, Ömer Yılmaz, Bayram Türker, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hakan Başakılgil, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Müftüsü Mahmut Karatepe, diğer protokol üyeleri ile çok sayıda Şehit Aileleri ve Gazi katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.