Yaptığımız ittifak ile bu seçimde çok iddialıyız!

Yaptığımız ittifak ile bu seçimde çok iddialıyız!

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İYİ Parti, Saadet Partisi(SP) ile Demokrat Parti (DP) nin seçimlere beraber gireceği ittifak metninin seçim kuruluna verilmesinden sonra CHP, SP ve DP Kilis il Başkanları bir araya geldiler.
Cumhuriyet Halk Partisi Kilis il Başkanı Mehmet Akif Perker’in ev sahipliğinde bir araya gelen başkanlar beraber yol haritası üzerinde fikir alış verişinde bulundular.
İYİ Parti Genel Başkanı meral Akşener’in Kilis’te olmasından dolayı İYİ Parti Kilis il Başkanı Muhammed Balcı’nın katılamadığı toplantıda bir açıklama yapan CHP Kilis il Başkanı Mehmet Akif Perker şunları söyledi;
“Millet ittifakı ile Milletimizin yanında olduğumuzu yaptığımız deklarasyonla açıklamak istiyoruz. İnşallah Kilis ve ülkemiz için güzel günler yakındır. 24 Haziran seçimleri hem ülkemi hem de Kilis’imiz için Milad olacaktır” dedi.
Saadet Parti’si Kilis eski il başkanı ve Milletvekili daya dayı Şerif Karakurt ise yaptığı açıklamada;
” Bu ittifak ile tüm siyasi partiler hemen hemen Mecliste temsil edilecek. Saadet Partisi olarak bizler bu dönemde eskiden olduğu gibi kapı kapı gezerek, Milletimiz ile bütünleşerek Milli Görüşün yapmış olduğu efsane hizmetleri anlatarak Meclis’te Kilis’imizi ve ülkemizi temsil edeceğiz” dedi.
Demokrat Parti Kilis il Başkanı İbrahim Öziş ise yaptığı açıklamada;
” Bu ittifaka çok ihtiyacımız vardı. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için el birliği ile çalışmaya gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.