YENİ ADLİ YIL AÇILDI

YENİ ADLİ YIL AÇILDI

Adli yıl açılışı nedeniyle Kilis baro başkanı av Muammer Fazlıağaoğlu mesaj yayınladı.
Fazlıağaoğlu yayınladığı mesajda
“Hukuk devletinin yaşatılabilmesi, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını yitirmemesi hususunda en hayati vazife, yargı kurum ve mensuplarına düşmektedir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bağımsızlık, gelecek, özgürlük her şey adaletle vardır.” veciz ifadesini rehber edinen yargı mensuplarımız, hukukun üstünlüğü ilkesinin yegane güvencesidir.
Aziz milletimizin birliği, dirliği, huzur ve kardeşliğinin sonsuza dek sürmesi için aklı ve vicdanı hür olan hukukçularımızın adalet terazisinin asla şaşmayacağına inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle hukukun tecellisi için görevini tavizsiz yerine getiren başta Avukat camiamızın, hakim ve savcılarımız olmak üzere tüm adli personelimizin yeni adli yılını kutluyorum.
Pandemi şartların vermiş olduğu zaruri durumlar nedeniyle ilimizde adli yıl açılısını kutlayamamanın burukluğunu yaşarken Yeni adli yılımızın ülkemize, vatandaşlarımıza, yargı teşkilatımıza ve hukuk camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor Saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.