YENİ HASTANE İNŞAATININ  MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

YENİ HASTANE İNŞAATININ  MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Yeni Devlet Hastanesi İnşaatı Kilis Büyük Ovası Mutlak Tarım arazisine kanunsuz bir şekilde yapımına başlandığından dolayı vatandaşlarımız tarafından yürütmenin durdurulması için davalık olmuştu.

Gaziantep İdari Mahkemesinde görülen davada Hakimler tarafından Kilis`te alternatif alanlar için Keşif yapılmasına  karar verilmişti. Mahkemenin belirlediği bilir kişilerden oluşan keşif heyeti bugün ilimize gelerek incelemelerde bulunacak.

NEDEN DAVALIK  OLDU:

Kilis Toprak koruma kurulunun kararına dayanak olan Yeni Devlet Hastanesi inşaatı için yer seçim raporunun tamamen gerçeğe aykırı olarak hazırlandığı iddia edilmektedir.  Ayrıca zemin etüt raporu ve ÇED raporunun olmadığını gazetemizde yazmış ve yetkililerden açıklamalarını istemiştik. Hala Açıklama bekliyoruz.

TEMELE HASTANE İNŞAATI PARASI KADAR HARCAMA YAPILDI

Vatandaşlar tarafından iddia edilen zemininin gevşek ve balçık olduğu yapılan temel çalışmalarında tespit edildi. Tespit üzerine proje zemininde değişikliğe gidilerek Hastanenin olası bir heyelan ve depremde yıkılmaması için temele yaklaşık 1000 civarında Hastane inşaatı parası kadar harcama yapılarak fore kazık uygulaması yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.