Mustafa Korkmaz
Mustafa  Korkmaz
mustafakorkmazbuhari@hotmail.com
YENİ HASTANEMİZE KAVUŞAMADIK AMA
  • 0
  • 476
  • 08 Mayıs 2018 Salı
  • +
  • -

Sevgili okuyucularım; Yeni hastanemize kavuşamadık ama yeni belediye hizmet binamıza inşallah kavuşacağız.
İlimizde ki hastanenin yetersiz olduğu, Hastanede çalışan doktor, hemşire ve diğer çalışanlarımızın ne kadar zor koşullarda görev yaptığını ve Kilisli vatandaşlarımızın da tedavi için hastaneye gittiğinde birçok sıkıntılarla karşılaştığı hepimizim malumudur.
Yeni bir hastane yapılacağı haberi hepimizi sevindirmiş idi. Devlet büyükleri de Kilise yaptığı ziyaretlerde hastane müjdesini vermişler di. Ne oldu da hastanemiz hala yapılamadı, Kilis’imizi yönetenler ile siyasilerimizin bu konuda vatandaşımıza; tatminkâr bir açıklama yapma zamanının geldiğini düşünüyorum.
Kilis’imizin yeni Belediye hizmet binasına ihtiyacı var, Âmâ öncelik hastanemizin yapılmasında olmalıydı.
İnşaatı devam eden belediye hizmet binası da yine tarıma elverişli alan içerisine yapılmaktadır.
Resul Osman dağı etekleri sağlam bir zemine sahip ve yükseklik bakımından da çok güzel bir manzara ve görüş alanına sahip olmasına rağmen, Belediye hizmet binasının, tarıma elverişli, kültür arazisi içerisine gömülmesi, bana pek akılcı gelmedi.
İl tarım müdürlüğünün 200 dekarlık uygulama alanının içerisine ziraat fakültesi yapıldı ama, bunu anlayışla karşılıyoruz, Çünkü ziraat mühendisliği eğitimi alan öğrencilerimizin uygulama alanına yakın olması gereklidir.
Eğer yeni hastanemizin yapılmasına zamanında başlansa idi, Şimdi bitmiş ve hizmete girmiş olacaktı. Kesin olmamakla birlikte duyduğumuz yatırım bedel 40 milyon dolar idi. Hem hastanemize kavuşamadık, hemde, büyük miktarının ilimiz esnafında kalması muhtemel maddi geliri kaybettik.
Bu konuda sorumluluğu olanlar, büyük vebal altına girmişlerdir,
Çevre yolumuzun bir an evvel açılması, Narlıca göletlimizin yapılmasına başlanması, Şehir trafiğini rahatlatmak için, ana cadde den kuzey ve güney istikametinde yoların açılması için imar uygulama planlarının yapılması, Yürüyüş yolu ve diğer kaldırımlarda eksik olan görme engelli vatandaşlarımız için yürüme bandının konması halkımızı ekonomik ve sosyal yönden rahatlatacaktır.
Ayrıca: Tapu ve kadastro hizmet binasının alt tarafında bulunan inşaatla ilgili kum ve çimento işletmelerinin uygun bir yere taşınması ve şehrin merkezinde bulunan askeri birliğin uygun bir bölgeye kaydırılarak bu alanın bütün halkımıza hitap edebilecek modern bir park haline getirilmesi ,ayrıca şehrin merkezindeki tarihi mahallelerde imar uygulaması yapılarak ,modern bir görünüme kavuşturulması ve mezbele görünümünden kurtarılması konuları, Kilisli vatandaşlar olarak ortak talebimizdir.
Ayrıca şehrimizin arazi yolları da trafiğe elverişli değil dir. Eğer ilimizdeki çiftçilerimiz; Resul Osman dağı mesire alanının kuzeyindeki 2 km mesafede bulunan bağ ve bahçesine gidemiyor ise burada çözülmesi gereken bir sorun var demektir.
Bu bahsettiğim yolun yapılması, inanın 3 günlük bir zaman alır. Ben bu yazımı tamburalı ve çukur oba sakinlerinin ortak talebi üzerine bir daha yazmak zorunda kaldım,
İlimizin yukarıdaki belirttiğim sorunlarını; tüm ilgili ve yetkililere arz ediyorum.
Kilisli vatandaşlarımız; şu atasözümüzü çok iyi bilirler.
‘’ ağlamayana meme verilmez’’
‘’ DEMİRİ, DEMİRLE DÖVDÜLER, BİRİ SOĞUK BİRİ SICAKTI
‘’İNSANIİNSANLA KIRDILAR, BİRİ TOK BİRİ ACDI ‘’
(Pir Sultan Abdal)

Mustafa Korkmaz
Araştırmacı yazar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

× Kilisin Sesi' ne hoş geldiniz.